news-img

Опубліковано: 18.09.2020

Chizay Wine Run – 2020. На Закарпатті вдруге відбувся забіг виноградниками

Найкрасивіший забіг України – Chizay Wine Run! Виноградники Шато Чизай стали дистанцією для більш ніж 50 спортсменів. Учасники, а це переважно представники бігового клубу UzhRun (Uzhgorod Run Club), долали 3,5 кілометра через наймальовничіші виноградники України.

В урочищі Мала Гора поблизу Берегова саме зараз дозрівають ягоди для чудового вина Шато Чизай.

Бігова дистанція пролягала насадженнями сортів Мерло, Піно Нуар і, звісно, унікального Черсегі: цей виноград в Україні вирощує тільки Шато Чизай.

Chizay Wine Run відбувся вдруге 13 вересня 2020 року.

Забіг започаткували у вересні 2019-го року, приурочивши 150–ій річниці унікальної громадської спортивної події.

У 1869-му році молоді берегівські вчителі, які повернулися з навчання у Будапешті, створили перше на Закарпатті спортивне товариство й влаштували перший забіг в урочищі Чизай.

 

bottle

Rosé Pinot Noir

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

 

Зараз же забіг Chizay Wine Run, який ініціював голова Закарпатської туристичної асоціації Федір Шандор, стає новою традицією.

«Наступного року буде більше бігунів і ми зробимо довшу дистанцію!», – анонсує Федір Федорович.

Chizay Wine Run – це неймовірні враження від краєвидів, але й непроста дистанція з пагорбами, – так бігуни на фініші кажуть про забіг. Першим із них вдається здолати дистанцію трошки більше, ніж за 13 хвилин. Один з перших фінішерів – голова клубу UzhRun Микола Машіка.

«Це ексклюзивна локація! Дуже крута місцина, тут усе просякнуте красою природи, неймовірні краєвиди на хребті. Відбулося бігове свято і ми раді, що локальні виробники підтримують біг, а ми, в свою чергу, з радістю рекомендуємо чудове закарпатське вино», – сказав пан Микола.

Виноградники Шато Чизай в урочищі Мала Гора – знакова точка Закарпаття. Так вважає один з учасників забігу, голова Закарпатської ОДА Олексій Петров, який долав дистанцію разом з дружиною Іриною.

«Залюбки взяв участь у події. Локація фантастична. Це унікальне місце для забігів й інших подій, адже ці враження неможливо передати словами. Саме таку красу треба показувати людям, аби вони бачили і розуміли, що таке Закарпаття, наша земля, наближена до неба», – говорить пан Олексій.

Першою фінішеркою Chizay Wine Run – 2020 стала Юліанна Гудзь (до речі, співорганізаторка і учасниця безперервної естафети «Uzhhorod Ultra 1000 km», події, яка нещодавно увійшла в Книгу рекордів України).

«Це нереально! Виноградники, такий краєвид… Так, було нелегко підніматися вгору, але коли бачиш цей прекрасний вид – на якийсь момент забуваєш про те, що треба пробігти швидше. Ну, це теж важливо, адже ти спортсмен… Але більше насолоджуєшся краєвидом!», – ділиться враженнями панна Юліанна.

news-img

 

 

 

На фініші, окрім радості і незабутніх вражень учасники замість медалей отримали вино, створене з ягід, які народили лози, через які й пробігали. Розе Піно Нуар від Шато Чизай визнане найкращим рожевим вином в Україні.

До речі, доведено: якісне вино цілком вписується у концепцію здорового й активного життя. А опісля забігу учасників познайомили з виноробним містечком Шато Чизай, провели екскурсію у виносховище і Музей винороба Чиза.

«Щасливі приймати таку подію й таких класних гостей. Ми ж не просто робимо вино і розвиваємо туризм, але й творимо нову історію Закарпаття. І раді, що серед цікавих і різноманітних подій в Шато Чизай вже є Chizay Wine Run. Вдячний всім причетним! І, так, у нас є ще ідеї!», – каже Геннадій Гутман, засновник виноробної компанії Шато Чизай.

Chizay Wine Run має стати традиційним спортивним святом, – вважають у команді Шато Чизай, а дехто навіть планує готуватися, аби взяти участь у забігу 2021-го року.

Більше фото на facebook-сторінці Chateau Chizay у альбомі.