fbpx
news-img

Опубліковано: 24.09.2019

Забіг на виноградниках 150 років по тому. На Закарпатті відбувся перший Chizay Wine Run

Бігти посеред ароматів Черсегі, Мерло, Каберне і Піно Нуару… Близько двох кілометрів подолали учасники Chizay Wine Run – Винного Забігу в урочищі Чизай, що поблизу Берегова.

 

Подав ідею влаштувати Винний Забіг туризмознавець, професор Ужгородського національного університету Федір Шандор. Він розповів: подія є згадкою про дуже цікаву історію й відродженням традиції.

Так, 150 років тому молоді берегівські вчителі, які повернулися з навчання у Будапешті, створили перше на Закарпатті спортивне товариство й влаштували перший забіг в урочищі Чизай.

Цієї неділі, 22 вересня, їхній маршрут відтворили волонтери – студенти Факультету суспільних наук УжНУ на чолі з паном професором.

bottle

CHERSEGI

Chateau Chizay

106 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

Першим серед двадцятьох учасників фінішну стрічку перетнув Володимир Попович. 19-річний хлопець захоплюється спортом, зокрема, бігом, і має відзнаки не одного марафону.

Але у цьому Винному Забігу медалей поки що не вручали. Мета – дати початок новій традиції Chizay Wine Run на Закарпатті, адже таке дійство дуже пасує виноробному регіону.

Нагородою учасникам були прекрасні краєвиди, незабутні враження й унікальне вино місцевого сорту Черсегі, народжене з ягід виноградних лоз, повз які й прокладений маршрут.

Ароматний келих смачного вина є логічним і приємним завершенням кожного Винного Забігу. Тим паче, науковці довели: якісне натуральне вино чудово вписується у здоровий і активний стиль життя.

news-img

Як розповів Анатолій Полосков, директор виноробної компанії Шато Чизай, є задум влаштувати наступного року тут, на найкрасивіших виноградниках України, масштабне спортивно-рекреаційне дійство, бо краєвиди вражають і дуже приваблюють туристів.

Площа плантацій компанії поблизу Берегова становить майже 80 га, і це дозволяє прокласти навіть маршрут напівмарафону.

«Сьогоднішній день для нас є святом, адже ми причетні до відродження спортивних традицій наших краян, і емоції від цього справді чудові. Впевнені, що Chizay Wine Run XXI століття буде гідним продовженням історії, яка народилася у 1869 році», – каже Анатолій Олександрович.

Тим часом виноробня, яка дуже шанує історію Закарпаття, готується запросити всіх у перший в регіоні інтерактивний Музей виноградарства і виноробства. Свято з нагоди відкриття Музею винороба Чиза у Берегові в урочищі Чизай, №1, заплановане на 12 жовтня.

А більше світлин з Першого Chizay Wine Run – на нашій сторінці у facebook.

Подібні новини

news-archive Просто додай тепла! Глінтвейн від Шато Чизай: смак затишку і радості

Гаряче вино зі спеціями здавна люблять у холодну пору в Європі. У різних країнах цей смачний напій, який відмінно зігріває, можна знайти під назвами glühwein (glühender wein), glögg, vin chaud, bischopswijn, glintwejn, grzaniec…

Детальніше
news-archive Винороб Чиз рекомендує: ТОП-7 святкових вин від Шато Чизай

Обрати вино до свят! Відповідальна справа, чи не так? Ми допоможемо і додамо настрою. Адже працюємо, щоби ви мали радість! Тільки, просимо, покваптеся замовити улюблені вина до святкового столу. У передсвятковому ажіотажі обробка замовлень може тривати трохи довше, і часом перевізник витрачає на доставку більше часу, ніж планувалося.

Детальніше
news-archive Українське вино підкорило Африку!

Золоту медаль міжнародного винного конкурсу здобув Авторський Кагор виноробної компанії Шато Чизай із Закарпаття.

Детальніше
news-archive Багато молодого вина і радості: у Берегові відродили традиційне святкування відкриття першої бочки

Молоде вино прибуло! Чотири бочки молодого вина на кінних упряжках урочисто провезли містом, щоби відсвяткувати появу першого вина сезону.

Детальніше