fbpx
news-img

Опубліковано: 23.01.2024

Магія бочки. Що витримка в дубі дає вину?

Витримані вина – вища ліга виноробства. Ба більше – вважається, що тільки витримка вина в дубі дає шанси створити видатне вино. Це не зовсім так, адже існує чимало технологій, за якими народжується преміальне вино. Але саме витримка в бочці допомагає відкривати у келиху цілий світ ароматів і смаків. Недарма ж кажуть, що найкращі відкриття ми робимо штопором. Отже, що дає вину бочка? Допомагає нам у цьому розібратися Золтан Шлезак, міжнародний експерт з виноробства, президент Європейської асоціації сомельє, консультант Шато Чизай.

 

Виноробня Шато Чизай, взявши курс на високоякісне виробництво і створюючи вина тільки з власного винограду та з унікальним характером, постійно розширює свій арсенал дубових бочок для витримки вина.

Зараз на виноробні близько 400 бариків з трьох видів дуба: французького, американського, славонського.

Як правило, витримуємо вина в дубі не менше 6 місяців (стільки «відпочиває» Закарпатський Кагор). Вина колекції Витриманих сухих зазвичай мають витримку 9 місяців, як-от Furmint, Merlot і Cuvée (Кюве).

А наша зірка – марочне десертне біле вино «Троянда Карпат» проводить у французьких бариках щонайменше 24 місяці, стаючи скарбом.

Дізнаймося, як бочка допомагає вину стати особливим!

bottle

Cuvée (Кюве)

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

Як впливає бочка на смак і аромат вина?

Винна бочка має численні значущі впливи на смак і аромат вина. Серед факторів, які роблять вина, витримані в дубових бочках, преміальними, слід відзначити кілька найважливіших.

Пряма взаємодія з деревними сполуками, полісахаридами і танінами деревини мають вплив на вино, збагачуючи його аромат і смак.

Мікрооксидація. Дубові бочки пропускають мінімальну кількість кисню через свої пори, що сприяє довготривалому розвитку та поліпшенню вина.

Вина, витримані в дубі, вважають преміальними через те, що бочки сприяють складному смаку та характеру вина.

Переваги витримки в дубових бочках включають кілька факторів.

Складність смаку. Дубові бочки допомагають формувати багатші та складніші шари смаку вина.

Згладжування танінів. Дуб може сприяти тому, щоби таніни ставали більш м’якими, що призводить до оксамитового, округлого смаку.

Ароматичні особливості: такі відтінки, як ваніль, кокос, обпалений дуб, дим та інші, можуть збагатити аромат вина.

Довготривала витримка. Дубові бочки, в яких вино проводить довгий час, надають можливість вину розвиватися та дозрівати. У результаті отримуємо вина високої якості, які набагато складніші та вишуканіші.

У чому різниця взаємодії вина з бочками із різного дуба?

Бочки з французького дуба часто надають винам витончені, елегантні та складні аромати. Стримана ваніль, прянощі, печений хліб, вишня та, загалом, більш ніжні і вишукані ноти. Смакові відтінки, як правило, ніжні і сприяють складності вин. Таніни часто м’які, але присутні.

Бочки з американського дуба можуть надавати більш інтенсивні, виразні аромати, такі як насичена ваніль, кокос, дим та іноді гвоздика. Аромат американського дуба може бути сильнішим, ніж у французького. Смакові відтінки найчастіше багатші і жвавіші. Таніни американського дуба часто більш виражені та виразні.

Бочки зі славонського дуба також багаті та мають вищу концентрацію ароматів (ваніль, шоколад та фруктові відтінки), поєднуючи це з меншим вмістом танінів. Вони можуть давати винам фруктові характери, стійкість, чистоту та складний смак. Таніни зазвичай не дуже інтенсивні, що часто робить вина збалансованими та добре структурованими.

news-img

За яким принципом винороби обирають певну бочку для конкретного вина?

Кожен тип дубових бочок має свої унікальні особливості. Вибір відповідної дубової бочки є важливим рішенням, оскільки він значно впливає на характер і смак вина. Вибір базується на численних чинниках, таких як експертиза винороба, сорт винограду, регіон вирощування, стиль вина та власні уявлення. Ось декілька аспектів, які враховують винороби:

Сорт винограду.

Наприклад, Мерло – фруктове, насичене червоне вино. Французькі та угорські дубові бочки часто вибирають для нього, оскільки вони додають вину елегантність і більш ніжні ароматичні, кислотні та танінні ноти. Опалений дуб може підтримати та додати потужності, створюючи більш збалансоване, гармонійне вино.

Регіон вирощування та рік врожаю.

Теруар (територія та ґрунт) винограду та сезони значно впливають на дозрівання та смаковий профіль. Винороби повинні враховувати ці фактори при виборі дубових бочок.

Стиль вина.

Якщо винороб бажає досягти легкого, фруктового стилю, то він може вибрати дубові бочки з менш вираженим характером. Бочки з більш вираженими танінами можуть підходити для вин, які вимагають тривалого витримування або мають інтенсивну танінну структуру (наприклад, Каберне Совіньйон).

Мета винороба.

Якщо винороб прагне зберегти оригінальний характер винограду, він може вибрати бочку, яка не домінує. А коли прагне інтенсивнішого дубового характеру, він може вибрати «сильнішу» бочку, яка надає вину більш виразний смак та аромат.

Винороб має свою унікальну концепцію, стиль вина та особисті вподобання. У виборі бочки, яка б якнайкраще взаємодіяла з вином, впливають досвід та індивідуальні експерименти майстра. І часто інтуїція, професійне чуття теж грає свою роль…