news-img

Опубліковано: 14.06.2019

Виноград і нічого зайвого. На плантаціях Шато Чизай тривають зелені операції

Земля, сонце, вода, повітря – виноград, окрім умов, забезпечених теруаром, не потребує нічого зайвого. Але необхідні вмілі руки виноградаря. І саме зараз на плантаціях компанії Шато Чизай – це найкращі виноградники Закарпаття – «гаряча пора» не лише через спекотну погоду. Тривають зелені операції!

 

 

Зелені операції – це, мовою фахівців, комплекс заходів із догляду за лозою, яка перебуває на етапі інтенсивного росту. Професійна та вчасно виконана робота виноградарів забезпечить у майбутньому найкращий врожай, а значить – чудове вино.

Як розповів завідувач виробництвом провідної виноробні Закарпаття Тібор Годор, видалення молодих пагонів допомагає регулювати врожайність та сприяє кращому розвитку винограду.

«Ми працюємо таким чином: вибираємо на кожній лозі найкращі пагони, а зайві – знімаємо. Це допоможе кущу ліпше провітрюватися, отримувати вдосталь сонця та в перспективі народити найякісніші грона.

Зелені операції – це ще й система захисту лози, адже доступ повітря і світла до всієї рослини вберігає від шкідників та хвороб.

Працюємо за певним регламентом для різних ділянок і сортів. Окрім видалення молодих пагонів, опікуємося і підв’язкою куща (це називаємо введенням зеленої маси на опори) та очищенням стовбура лози», – говорить досвідчений виноградар.

Зараз на виноградниках Шато Чизай одночасно працює близько 90 людей, які навчені зеленим операціями провідними виноградарями, у тому числі консультантом компанії з Токаю Дьордем Ровжею.

Звісно, роботи потребують винятково ручної праці.

bottle

RED BLEND

Кошерні/Веган вина

Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Уже подбали, зокрема, про Мерло, що росте на Малій Горі поблизу Берегова, та Рислінг, який зростає ще й у Мідяниці, що в Іршавському районі. Зелені операції провели і там, де росте легендарний Трамінер.

На черзі – знаменитий Піно Нуар, з котрого компанія виготовляє вишукане розе та новинку: розкішне червоне вино, витримане у баріках (французьких дубових діжках) протягом 18 місяців.

Наступного тижня цей етап виноградарських задач – перші літні зелені операції –  завершать в усіх трьох районах Закарпаття, де на 272 гектарах зростають лози Шато Чизай: Берегівському, Іршавському і Мукачівському.

Рясні і тривалі травневі опади, які змінилися спекою, не пошкодили винограду, натомість спричинили інтенсивний ріст кущів. Навесні у лоз була добра «зарядка» вологою, тепер набиратимуться щедрого сонця, що дарує ягодам високу цукристість.

Технологія обмеження врожайності є звичною для провідних виноробень світу. На Закарпатті компанія Шато Чизай активно експериментує з цією практикою протягом трьох останніх сезонів. Процедура має кілька етапів, і пізніше виноградарі приберуть частину молодих зав’язків грон.

Хтось може здивуватися тому, що свідомо зрізатимуть грона, з яких можна було б зробити більше вина. Але мета компанії – робити найякісніше вино, максимально насичене ароматом, смаком, корисними речовинами, і щоб її досягти, треба пожертвувати частиною врожаю. Це – повага до споживача.

news-img

Виноград – цікава рослина, спроможна дати великий врожай: це може бути 5 кілограмів ягід з одного куща, або й 7, і більше. А при обмеженні врожаю, коли обрізаються молоді грона, на кущі залишиться тільки 1,5-2 кілограми, і усі корисні речовини, які лоза набрала із землі, сконцентруються у цих ягодах.

Насиченість винограду цукрами, кислотами, мінералами, іншими корисними речовинами відобразиться у вині багатими ароматом і смаком.

Світова практика навантаження лози – від 2,5 кілограма. Але є виноробні зі світовим ім’ям, які збирають з куща тільки кілограм ягід, і це дозволяє зробити те, що фахівці називають видатними, «великими» винами.

Засновник Шато Чизай Геннадій Йосипович Гутман каже: “Пляшка вина починається саме на винограднику. До речі, при створенні вин Олега Скрипки, які він виготовляє у партнерстві з нашою компанією, теж використовується технологія обмеження врожайності, а також селективний збір: це коли винороб сам обирає конкретні грона з куща, і тільки вони ідуть на вино.

Загалом результати застосування провідних виноградарських практик – це ґатунок вин Шато Чизай. Це не просто комплекс ароматів і смаків. Це – особливий характер вина, котре є концентратом усього найкращого, що дав унікальний теруар Закарпаття, що подарувала природа».