news-img

Опубліковано: 11.06.2024

Зелені операції для лози. Виноградники Шато Чизай – що там відбувається і для чого?

Що таке зелені операції і чим саме зайняті виноградарі на початку літа? Всі роботи, які відбуваються на насадженнях, мають одну велику мету – сприяти розвитку лоз та в перспективі отримати гарний врожай винограду. Але є нюанс – цей догляд за виноградом є одним із етапів особливого процесу – обмеження врожайності. Цікаво? Розповідаємо! Виноградники Шато Чизай – що зараз відбувається там, де народжується вино Закарпаття?

Зелені операції – сезонний процес догляду за виноградними лозами, що, спрощено кажучи, полягає в:

🌱 очищенні штамбу (стовбура виноградного куща)

🌱 прибиранні (обламуванні) зайвих пагонів.

 

Зелені операції мають кілька цілей:

🍇 «очищений» виноград краще зігріватиметься сонцем, значить – гарно зрітиме

🍇 лоза ліпше провітрюватиметься (а це також запобігає хворобам)

🍇 поліпшується живлення потрібних пагонів для відмінного врожаю.

bottle

Sauvignon

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Також зелені операції – один із заходів для регулювання врожайності.

Це провідна світова практика, ціллю якої є не менше, ніж створення найкращого вина!

Так, виноградарі свідомо зменшують кількість грон, які в перспективі дасть виноградний кущ.

Звучить ніби дивно, що мета – отримати менше врожаю. Але принцип простий: чим менше – тим краща якість.

Якщо лозі не дозволити виростити максимум грон, на які вона спроможна, кожна ягода буде найбільш насичена речовинами, які виноград добуває із землі та синтезує завдяки сонцю.

Тож, якщо виноробня хоче отримати найкращий виноград для майбутнього вина, слід зменшувати навантаження на лози.

Так вони подарують виноград із максимальною концентрацією корисних речовин, а значить – вино отримає якнайбільше аромату та смаку.

news-img

Директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля розповідає:

«Саме під час зелених операцій виноградарі вперше прибирають грона, які вважають зайвими, щоби лоза сконцентрувалася на живленні інших, добірних. Тобто, це перша стадія нашої практики регулювання врожайності, яка за останні кілька років показала гарні результати, які засвідчують наші винороби та, авжеж – смак вин Шато Чизай.

Цвітіння виноградів завершується. І зараз на всіх наших трьох виноградних масивах зелені операції у розпалі. Уже опрацювали сорти Совіньйон, Трамінер рожевий, Мускат Оттонель, Черсегі, Піно Блан, із червоних – Аліберне, Каберне, Піно Нуар. На черзі – Фурмінт, Блауфранкіш, Мерло й інші.

Це складний сезон. Адже тепло прийшло надзвичайно, майже аномально швидко. Сезон пришвидшився на 2-3 тижні, залежно від розташування мікрозони. І праця виноградарів цьогоріч – мегаінтенсивна, щоби встигнути всі роботи провести вчасно на всіх наших 272 гектарах виноградників. Непросто, але стараємося!».

Тож запрошуємо куштувати, пізнавати, цінувати вина Закарпаття, українське вино загалом, адже за ним стоїть так багато праці. А ще – так багато любові.