news-img

Опубліковано: 18.08.2019

Вино – вибір розумних і здорових. Доведено наукою

Культура, мистецтво, спорт, туризм, розваги, просвітництво й наука: усе це входить в коло інтересів компанії Шато Чизай. Вино і здоров’я – дуже цікава і важлива тема. Тож і поспілкувалися про це під біле вино Черсегі і рожеве вино Піно Нуар.

А ще ж ми піклуємося про здоров’я і натхнення всіх любителів вина. Тому виноробня стала партнером події, присвяченої інтелекту. У Києві відбулася дискусія «Science & Wine. Інтелект: як це працює з погляду науки», організована INSCIENCE, це проект, який популяризує науку й інновації. Як працює мозок танцівниці, яка розучує новий танець? Чим відрізняється гонщик від автолюбителя, якщо йдеться про його мозок? Як розмір мозку корелює з комунікативністю? Про ці та інші питання вів мову Сергій Данилов, кандидат біологічних наук, засновник Beehiveor Academy & RD Lab. Любов до життя є запорукою розвинутого інтелекту – наполягає нейропсихологиня Каріне Малишева, котра розповідала, чому фізичне здоров’я є фундаментом ефективної роботи мозку. Чи можна радикально розширити наші розумові здібності та як це вплине на здоров’я? Як сформувався людський інтелект упродовж еволюції? Які складові нашого інтелекту? Відповіді на такі питання отримали учасники події. Настрій створювало найкраще українське вино: гості смакували білим сухим Черсегі та розе із Піно Нуар від Chateau Chizay.

bottle

CABERNET

Кошерні/Веган вина

Грн

КУПИТИ
news-img

Здавалося б: наука і вино – що тут спільного? Але цей союз зовсім невипадковий! Так, надмірне вживання алкоголю має негативний вплив на організм, тому відповідальні виробники завжди пропагують куштувати тільки розумно, себто, помірно. Разом з тим, учені підтверджують користь невеликої кількості якісного натурального алкоголю для здоров’я. Спікер лекції Сергій Данилов на питання про вплив алкогольних напоїв на мозок людини відповів наступне: «Якщо ми розуміємо інтелект саме як систему, що допомагає зосереджено вирішувати певні завдання, то від алкоголю така здатність дещо падає. А от так зване дивергентне мислення, уміння вирішувати творчі завдання – навпаки, зростає. Тобто, для задач, які потребують концентрації уваги, це поганий вплив, і особливо, коли мова про тривале і регулярне вживання: людина втрачає на інтелекті. Але той самий алкоголь може покращити якість вирішення задач, які не потребують великої концентрації, ґатунок діяльності, яка здійснюється за допомоги так званих інсайтів. Мабуть, у цьому відповідь, чому багато творчих людей не оминають увагою алкогольні напої. Також відомо, що алкоголь розгальмовує людину. Насправді це дуже складне питання, над вивченням іще треба працювати і працювати». І вчені світу так і роблять, досліджуючи вплив алкогольних напоїв на мозок і загалом на здоров’я людини. Науковці довели: келих червоного вина щодня допомагає знизити ймовірність розвитку нейродегенеративних захворювань, а саме хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Вчені з Іспанії, США і Великобританії з’ясували, що компоненти червоного вина здатні захищати нервові клітини від запальних реакцій та навіть зупинити смерть нервових клітин. Вино нормалізує роботу серцево-судинної системи і, за рахунок великого вмісту антиоксидантів, запобігає старінню, у тому числі і мозку. І це ще не всі плюси вина для організму людини, доведені наукою!

news-img

Дослідники з Лікарні імені Генрі Форда в Детройті, США, заявили, що червоне сухе вино перешкоджає втраті слуху: завдяки антиоксиданту ресвератролу, який, до речі, ще й має здатність зменшувати апетит і запобігати ожирінню. Науковці з університету Іллінойсу також опублікували дані наукового експерименту, який довів, що помірна доза вина покращує роботу мозку та приблизно на 40% допомагає краще вирішувати прості логічні задачі. Келих червоного сухого вина в день спроможний продовжити життя чоловіка приблизно на п’ять років – підрахували нідерландські науковці. Відомий нам ресвератрол зміцнює стінки судин, знижує рівень “поганого” холестерину й очищає артерії. Вино підвищує рівень оксиду азоту, що допомагає судинам розслаблятися і пропускати більшу кількості крові до серця і внутрішніх органів. А хороший кровотік дуже важливий для здоров’я мужчини! Приємний бонус і для прекрасних пані: жінки, які випивають келих червоного вина в день, на 30% менше схильні до повноти, ніж ті, хто не п’є взагалі. Також трохи вина піднімає в крові рівень естрогену й інших гормонів, необхідних для здоров’я кісток. Флавоноїди, які містяться в червоному вині, захищають шкіру від згубного впливу сонячних променів. І для чоловіків, і для жінок вживання вина в невеликих кількостях призводить до ефекту, схожому з дією дієти із зниженою на 20-30% калорійністю, – повідомляють у журналі Scientific Reports. Учені спільні в думці: якісне вино підвищує імунітет нервових клітин мозку, й якщо куштувати трохи вина, сповільнюється швидкість вікових змін в судинах, зменшується ризик інсультів. Звісно, йдеться про користь винятково якісного і натурального вина! І Шато Чизай, творячи вино найвищого ґатунку з локальних і європейських сортів винограду, піклується про ваше здоров’я! А ще фахівці вважають: найкраще працює мозок у здорової і щасливої людини. Якісне натуральне вино – це користь і насолода. Тож коли вам потрібно не тільки розслабитися, але і поміркувати над чимось важливим – сміливо робіть це з келихом найкращого українського вина. Майте радість від життя та вина Шато Чизай і будьте здорові! Фото: Женя Перуцька