fbpx
news-img

Опубліковано: 31.07.2024

Виноградний масив Мала Гора. Місце сили, краси, натхнення і щастя

Як тільки не називали цей виноградник – український Прованс, Тоскана на Закарпатті, Карпатське Бордо… Малу Гору порівнюють з відомими виноградниками Європи, але нам найбільше подобається титул «найкрасивіший виноградник України». Він є одним із символів Закарпаття і вітчизняного виноробства. Краса зачаровує, а враження залишаються назавжди. Тут відбуваються гарні події (зокрема, саме тут заснували забіг виноградниками Chizay Wine Run). Та передовсім, звісно, це місце, де народжується виноград для вина, також і такого легендарного, як «Троянда Карпат».

Площа виноградного масиву – 70 гектарів.

Мікротеруар належить до Карпатської низовини.

Розташований в урочищі Мала Гора, що поблизу міста Берегова на Закарпатті.

Сорти винограду: Черсегі Фюсереш, Трамінер Рожевий, Ґевюрцтрамінер, Рислінг Рейнський, Мускат Оттонель, Совіньйон Блан, Каберне Совіньйон, Каберне Фран, Мерло, Піно Нуар, Бастардо, Аліберне.

Також близько 8 гектарів столових сортів винограду (Аркадія, Софія, Кеша, Кардинал).

Головний агроном масиву – Аттіла Товт.

Склад ґрунтів, кількість опадів, сума температур та її перепади і в рамках доби, і в рамках сезонів та інші чинники дозволять вирощувати у цій мікрозоні високоякісні білі ароматичні сорти винограду, а також червоні сорти, які потребують для визрівання достатнього прогрівання сонцем.

bottle

Троянда Карпат

Золота колекція

677 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

У 2018-му році врожаї червоних сортів (як-от Каберне та Мерло) приємно здивували навіть команду Шато Чизай, довівши: на Закарпатті, яке вважають краєм білих вин, через зміни клімату починає відмінно дозрівати і червоний виноград.

Відтак наші винороби створюють преміальні витримані вина з окремих ділянок.

А ділянку Трамінера Рожевого заклали з ініціативи власника Шато Чизай Геннадія Гутмана з чіткою метою: відродити рецепт знаменитого десертного вина Закарпаття, вперше створеного 1959 року. І в 2010-му компанія розлила першу партію вина, що згодом стало гордістю виноробства України.

Масив Мала Гора є здоровою екосистемою, де, крім винограду, зростають місцеві рослини та мешкають тварини: їжаки, зайці, лисиці, козулі… Також там живуть кажани та багато птахів, зокрема, фазани.

Цікавинкою масиву є соколи, яких спеціально принадили (вони обрали для гнізда старий дуб біля верхньої альтанки), щоби хижі птахи «працювали» охоронцями від зграй шпаків, які полюбляють клювати ягоди та завдають великої шкоди майбутньому врожаю.

Завдяки мальовничому природному ландшафту та вдалій експозиції виноградних насаджень краєвиди Малої Гори зачаровують красою та є чудовим місцем для фото- та відеозйомок і гарних подій.

Мала Гора приймала винні й музичні тури, зйомки фільмів, заняття йогою, арт-пікніки, спортивні заходи… Й ідей чимало!

news-img

В усіх, хто там буває, щоразу відчуття щирого щастя.

Магія масиву полягає й у тому, що піднявшись на певну висоту, ти не бачиш нічого, крім неба та виноградних рядочків, які ніби «збігають» пагорбами зусібіч.

Олеся Спіцина, комерційна директорка Шато Чизай, розповідає: має особливі емоції, відвідуючи це місце. І радіє емоціям гостей, яким робить вражаючу екскурсію:

«Місце народження нашої продукції важливе для наших партнерів, саме тому всіх запрошую поглянути на виноградники.

Наші виноградники розташовані в екологічно чистій місцевості Закарпаття, що надає особливої чистоти й якості нашим винам.

Тут, серед природи (зустрічаємо фазанів, зайців, козуль), формується наша продукція, наповнена енергією теруару Мала Гора. Це не просто красиві краєвиди, а справжнє джерело сили.

Партнери відразу ж фотографують неймовірні пейзажі і не можуть встояти перед спокусою скуштувати виноград. І, відверто, дуже важко стежити за часом.

Враження в усіх незабутні. Недарма ж це місце вважають одним із найгарніших виноградників в Україні.

Мала Гора особлива і для мене особисто. Люблю туди водити людей, але ще більше люблю «від’єднатися», хоч трохи побути наодинці з природою, слухати пташок, слідкувати за вітром і як «пливе» небо.

Весь світ завмирає, стає на душі тепло, спокійно, з’являється надія на хороше майбутнє…»

Амбасадор і дослідник вин України, учасник ініціативи Wines of Ukraine Сергій Клімов втілив тут мрію – весілля на винограднику:

«З 2014 року я працюю з популяризацією українських вин і бував практично на всіх ключових виноградниках. Коли вперше у 2020-му побував там, це було неймовірне враження. Ми взяли з собою ящик вина, піднялись на вершину і залишилися до опівночі, споглядаючи літні зорі.

Коли постало питання, де провести весілля – це місце стало безсумнівним №1, бо ми з дружиною дуже хотіли символічності. Також я розумів, що навряд чи у когось із наших гостей колись у житті буде ще подібна емоція – відвідати весілля на вершині одного з найкрасивіших виноградників України.

Наша сім’я дуже вдячна Геннадію Гутману за те, що він повірив у цю авантюру, підтримав нас у бажанні і долучив команду. Це було складно – логістичні ризики могли би повністю перекреслити усі плани, адже якби пішов дощ, то на гору не виїхав би навіть трактор…

Емоції, які ми з гостями отримали в цьому місці – це те, що кожен із нас пронесе крізь усе життя».

Біля підніжжя Малої Гори розташований перший в Україні ресторан посеред виноградників «Chizay. Мала Гора» і мініготель, де неповторна атмосфера.

У 2019 році на винограднику Шато Чизай Мала Гора заснували перший в Україні забіг виноградниками Chizay Wine Run. У 2023-му він відбувся вчетверте. Його гасло – найкрасивіший забіг України. А як інакше може бути на такій локації?