Виноградарі Шато Чизай: «Лозу не поставиш на паузу!» - Chateau Chizay
news-img

Опубліковано: 18.08.2020

Виноградарі Шато Чизай: «Лозу не поставиш на паузу!»

Шато Чизай плекає 272 гектари благородних виноградів, плантації розташовані в трьох районах Закарпаття. До кожної лози Шато Чизай «вклоняються» не менше 12 разів за сезон. Це цілорічна праця, і часто – ненормована за часом, без вихідних і свят.

А що ж таке сам виноград? Рослина? Диво!

Ми в цьому певні та маємо чимало доказів. От деякі з них:

Виноград – недарма символ життєвої сили: лоза може розростися і до 40 метрів, а коріння сягнути 20 м завглибшки. Адже задача лози – спіймати якнайбільше сонця та всотати максимум поживних речовин із ґрунту.

Виноград – улюбленець світового мистецтва: лозу та її соковиті грона найбільш часто серед рослин зображують у творах усіх часів, від давнини і до сьогодні. А саме вино згадане у Біблії 450 разів.

Виноград на гербі має чимало міст світу. В Україні це, зокрема, Білгород-Дністровський (Одещина), Ізюм і Чугуїв (Харківщина), Ужгород і Виноградів (Закарпаття), а також Феодосія та інші населені пункти Криму.

Виноград – рекордсмен серед усіх культур щодо кількості сортів: більше 10 000 їх плодоносять сьогодні. За деякими джерелами, число наближається до 20 тисяч. Остаточно порахувати поки ніхто не береться, з’являються нові.

Виноградом надихався Чарльз Дарвін, працюючи над теорією еволюції. Бо ж лоза має дивовижну любов до життя та успішно пристосовується до природних умов і жваво реагує на зміни. Чи не тому догляд за виноградом часто порівнюють з мистецтвом?..

І ми від душі бажаємо вам натхнення, а чудові плоди виноградної лози в цьому – приємна допомога!

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

109 Грн

Купити вино