news-img

Опубліковано: 18.08.2020

Виноградарі Шато Чизай: «Лозу не поставиш на паузу!»

Вклонитися кожній лозі не менше 12 разів за сезон. Це – норма для виноградарів Шато Чизай. Компанія плекає 272 гектари благородних виноградів. Виноградники Шато Чизай розташовані в трьох районах Закарпаття. Опікуватися виноградом – цілорічна праця, і часто – ненормована за часом, без вихідних і свят. І не без тривог. Яким буде сезон-2020, і, врешті, врожай винограду для вина?

Головний агроном Шато Чизай Аттіла Товт не приховує занепокоєння: 2020-й рік дуже складний. Весняні заморозки, холодний і надміру дощовий початок літа – це причини переживати за врожай. Але, звісно, триває щоденна праця, щоби виноград, а потім вино від Шато Чизай порадували.

Виноградарі – це ті люди, без кого не було б ані краплини найкращого українського вина. Ця робота – не просто благородна. Вона безмірно відповідальна, важка, клопітка…

Пан Аттіла відданий своїй праці на всі 100%. Фаховий сільськогосподарник має 36 років стажу роботи з лозою. А от досвіду – ще більше. Він – потомственний  виноградар, його батько доглядав лози ще радгоспів на Берегівщині, й Аттіла змалечку знає, як часто треба «вклонитися лозі». ⠀

Схоже, агроном на «ти» з кожною із 1 мільйона і 88 тисяч виноградних лоз, які вирощує Шато Чизай. До кожного виноградного куща виноградар «вклоняється» не менше 12 разів за сезон. ⠀

bottle

Rosé Pinot Noir

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

«Виноград не поставиш на паузу, він потребує турботи постійно», – каже Аттіла Товт. Уже взимку починається обрізка лози і підготовка до весни. Далі цикл робіт із ґрунтом, підв’язка і ще багато праці. Улітку, окрім робіт із захисту рослин, триває чеканка виноградних кущів. А ще – особливі процедури з обмеження врожайності. Це коли кущ має дати менше ягід, але найвищої якості.

Запитуємо пана Аттілу про сорт-улюбленець: «Поважаю всі! У нас нема сортів, які б не привертали увагу. Але якщо обирати, мабуть, це мускати. І працювати з цими виноградами цікаво, і вони можуть бути як технічними, для вина, так і столовими. А який аромат на винограднику, коли ягоди дозріли!».⠀

Але, при всій любові до мускатів, є причини вважати, що зіркою сезону-2020 мають стати червоні. «Цьогоріч я дуже радію тому, як розвивається Піно Нуар. Приділяємо йому дуже багато уваги. Так, цей рік важкий. Але власник компанії Геннадій Гутман вирішив, що на кожній плантації має бути ділянка, де наші провідні сорти повинні показати не просто відмінний результат, а, як то кажуть, «із зірочкою». Всі виногради гарні й отримують максимум догляду, але тут ми навіть знімаємо окремі грона, щоби лишилися тільки ідеальні, й врожай був чудовий за якістю. Для найкращого вина!», – розповідає агроном.

“Так, на жаль, маємо таку ситуацію, що на економічну кризу-2020 року через коронавірус наклалися ще й складні природні умови. Через це на деяких найважчих ділянках ми отримаємо в кілька разів менше врожаю, аніж зазвичай.

news-img

Що це означає? Щороку ми вкладаємо у наші виноградники великі ресурси. З точки зору економіки цьогорічний врожай буде для підприємства у кілька разів дорожчим», – говорить Ігор Радомисельський, виконавчий директор виноробної компанії Шато Чизай.

«Та, попри все, ми точно не залишимо споживача без найкращого вина із Закарпаття. Продукції буде вдосталь. Без якісного закарпатського вина українці не зостануться! У нашому виносховищі є запаси, також це витримані вина у дубових бочках, які зберігаються тривалий час. Вина є достатньо, щоби втриматися на ринку і не втратити свого споживача. І, впевнений, що незважаючи на сезонні негаразди, цьогорічні вина теж порадують. Ми в передчутті кількох дуже класних релізів, чекайте й ви!», – каже він.

А тим часом Ігор Радомисельський закликає українців цінувати вітчизняний продукт: «Знаєте, італієць ніколи не порадить вам, скажімо, французького вина, ба більше – не порадить італійського вина, яке виготовлене далі, ніж за 50 км від його дому. Час і українцям поважати своє, рідне. Запевняю: наші вина як мінімум не гірші від того дешевого імпорту, яким завалені полиці торгових мереж. Виноробство в Україні набуває динаміки розвитку. Ні, ми аж ніяк не закликаємо обирати наші вина тільки тому, що вони наші. Але просимо дати шанс і оцінити український продукт неупереджено. Попереджаю: є великий ризик, що вам сподобається!».