news-img

Опубліковано: 04.07.2022

Вино і борщ. З якими винами (і не тільки!) від Шато Чизай український борщ смакуватиме особливо

Вино і … борщ? Нічого спільного? Ми доведемо, що це не так! Наша команда любить хороші новини, а тим паче, коли вони смачні. Нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО – радіємо, що український борщ нарешті увійшов до цього списку. Тепер культура приготування українського борщу –  явище, що охороняють у світі як національне надбання України. За це варто підняти келих, наливши туди якщо не ігристе Carpathian Sekt, то неодмінно українське вино чи то Grape White Blend від Шато Чизай.

 

Борщ наш – світ визнав його як неаполітанську піцу, корейське кімчі, традиційну кухню Японії та французьку гастрономічну культуру.

Культура і є тим першим, що поєднує вино і борщ.

Древні казали: цивілізація, світ культурних людей простягається до тих земель, де росте виноградна лоза і створюють вино.

Є й інші точки дотику борщу та вина.

 

bottle

GRAPE WHITE BLEND

Міцні напої

239 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Різноманітність. Відомі сотні, як не тисячі рецептів борщу та безліч сортів винограду. Століть не вистачить, щоби скуштувати всі. Як говорять сомельє, мета професії – допомагати людям знайти найкраще вино саме для них.

Локальність. Яка, до слова, зараз є світовим трендом. У кожному регіоні і вино, і борщ розказують власну історію про свій край, його землю, про людей, які вирощують, створюють, готують.

Оригінальність. Здавалося б, складники майже ті самі. Та навіть якщо взяти однакові інгредієнти та виноград одного сорту, на кожній кухні і на кожній виноробні народиться власний смак.

Любов. Борщ – не просто їжа, його готують найріднішим людям і дорогим гостям. От і з виноградом не працюють без любові, у кожну пляшку вина закоркована душа виноградаря і винороба.

news-img

Яке ж вино подати до борщу? Так, непросте питання, адже борщ не асоціюють із вином. Але пропонуємо відкинути стереотипи і скуштувати.

Для ще кращого апетиту! Оксамитові таніни витриманого в дубі сухого Мерло, легка пряність і м’який букет вдало відтінять насичені овочеві ноти страви та підкреслять смак м’ясної основи.

Cuvée – гармонійне вино, створене нашим головним виноробом Золтаном Удваргельї з трьох сортів. Кюве буде чудовою компанією борщу, в якому особливий шарм так само дає майстерне поєднання складників.

Соковитий, багатий на ягідні та фруктові тони напівсухий Блауфранкіш ніжно доповнить смак борщу, що має легку солодкуватість, і не посвариться з овочевою кислинкою.

Авжеж, келишок Grape White Blend – благородного виноградного напою міцністю 42% – ідеальний до тарілки класичного наваристого українського борщу! Пригубити нашу граппу можна як аперитив, перед їжею, а потім запити вдалий ситний обід, адже напій чудовий і в якості дигестиву (не забудьте охолодити!).

Насправді до такого багатогранного наїдку як борщ можна підібрати більше пар із вином. А якщо свіже розе? Або ж і напівсолодке вино? Експериментуйте і най буде смачно! Найважливіше – до національної страви наливати в келих українське!