news-img

Опубліковано: 28.02.2020

До весни готові! На виноградниках Шато Чизай завершують зимову обрізку винограду

В останні дні зими – останні штрихи підготовки до весни. Виноградники Шато Чизай: робота кипить! Цикл сезонних робіт завершує обрізка винограду.

На більшості території найкрасивіших виноградників України, де ростуть Мускат Оттонель, Трамінер Рожевий, Совіньйон, Черсегі Фюсереш (цей сорт в Україні вирощує тільки Шато Чизай), Піно Нуар, Мерло, Каберне Совіньйон, зимову обрізку вже провели.

Залишилося тільки кілька ділянок, і одна з останніх для цієї операції – з сортом Рислінг Рейнський в урочищі Мала Гора, що поблизу Берегова.

Зимова обрізка лози – обов’язкова процедура для отримання якісного врожаю, – каже виноградар Шато Чизай Геннадій Вачиля:

«Спочатку команда виноградарів під керівництвом консультанта з Угорщини Дьордя Ровжі визначає тип обрізки та форму куща винограду. Найчастіше це штамбова форма, коли лоза росте горизонтально у вигляді двох «плечей».

Обрізку необхідно починати після заморозків, коли в кущі припиняється рух соку і листя опало, лоза дозріла та задерев’яніла. На кожному з так званих «рукавів» зазвичай залишаємо від 6 до 10 вічок, в залежності від довжини штамба.

Загалом цей процес дуже важливий, оскільки від нього залежить подальший ґатунок врожаю та якість кінцевого продукту – вина».

 

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Правильне формування куща дозволяє винограду отримати вдосталь сонячного тепла, а ще – якісно провітрюватися. Майстерна обрізка лози, таким чином, також захищає виноград від хвороб.

Компанія також належно працює з лозою, яка залишається після обрізки. Її не викидають і, у жодному разі, не спалюють. Виноградарі складають відрізані пагони у міжрядді, затим спеціальний трактор подрібнює (мульчує) лозу, це стає екологічним добривом для виноградних кущів.

Виноградарські процеси – дуже цікава і чи не найбільш трудомістка частина виноробної справи, – розповідає засновник Шато Чизай Геннадій Гутман.

«Ми створюємо вино тільки з власного врожаю. Для цього в трьох районах області заклали плантації європейських і місцевих сортів. 272 гектари виноградників, які вирощує Шато Чизай – це краса, і, так, наш щоденний клопіт. Постійна вдумлива і важка праця команди, 12 місяців на рік. Не варто вважати, що взимку все зупиняється – ми доглядаємо виноград у грудні, січні і лютому так само ретельно», – говорить Геннадій Йосипович.

Він розповідає: «Майстри виноградарства кажуть, що до кожного куща треба підійти щонайменше 12 разів за сезон. Це – необхідний мінімум. У нас 1 мільйон 88 тисяч лоз. Можете уявити собі масштаби роботи. Але результат цього вартий!

news-img

 

Кілька років ми з угорськими консультантами Дьордєм Ровжею і Золтаном Шлезаком і всією командою виноградарів Шато Чизай експериментуємо, запроваджуємо нові технології догляду за лозою, цікаві схеми обрізки, обмежуємо врожайність… Виноград відповідає вдячно.

Радіємо якості врожаїв не тільки традиційно білих сортів, але і червоних, які раніше в нашому краї не завжди ідеально достигали. Та тепер завдяки правильній обрізці куща і його формуванню маємо особливо цінні червоні вина, які закладаємо на витримку в дубові барики».

«Запрошуємо скуштувати вина Шато Чизай. Кажуть, вино смакує найкраще там, де народилося. Але де б не відкоркували пляшку нашого вина, в кожній краплі, повірте, відчутна пристрасть, з якою ставимося до справи. Наші ж виноградники, які є гордістю України – точно варті того, аби їх побачити», – говорить Геннадій Гутман.

Доки наступає календарна весна, виноградарі Шато Чизай запевняють: м’яка зима не пошкодила винограду. Лоза міцно спить, незважаючи на відчутне потепління, нічні холоди не дозволили сумі температур завчасно її розбудити.

Звісно, за кілька тижнів вигляд виноградників зміниться – лози почнуть прокидатися, з’являться перші бруньки. Утім, навіть раптові березневі морози не мають зашкодити кущам.

Очікуючи на весну, у компанії разом з усіма колегами-виноградарями сподіваються на вдалий рік, гарні врожаї і чудове вино восени. До речі, в Шато Чизай повідомляють: Свято молодого вина – 2020 відбудеться 21 листопада.