fbpx
news-img

Опубліковано: 08.03.2024

4 етапи дегустації вина. Як правильно куштувати, щоби дізнатися якнайбільше?

Як дегустувати вино, щоби отримати максимум вражень? Ті, хто знається на професійній дегустації вина, виділяють 4 етапи знайомства з вином, його пізнання. Так, дехто обмежується і трьома пунктами, за класичною схемою. Та Ольга Рижко, сомельє та керівниця відділу туризму Шато Чизай, розповідає про те, як слід дегустувати, щоби вповні проаналізувати вино, скласти про нього своє враження. А щоби отримати ще більше інформації – запрошуємо на екскурсію та дегустацію в Шато Чизай.

 

 

Відвідавши наше виноробне містечко, ви зануритеся в історію та культуру цього благородного ремесла, світ виноробства і вина та дізнаєтеся про створення напоїв із винограду!

Усі деталі і запис на екскурсію та дегустацію: 050 432 05 25.

У нас завжди смачно, цікаво та затишно!

Отже, як правильно дегустувати вино?

Розповідає наша Ольга:

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ

 

 

 

«Вино ми завжди спершу оцінуємо на колір, його чистоту, прозорість. Можна потримати келих ость так, подивитися на світло.

Якщо вино червоне, також можна поглянути через нього на свічку чи на аркуш паперу, і спробувати прочитати текст. В ідеалі, літери повинні бути зрозумілі – це говорить про чистоту вина.

Та зараз у моєму келиху сухе біле вино Черсегі. Воно має дуже гарний блідо-солом’яний відтінок з легкими лимонними відблисками. Насолодіться, як воно «грає» в келиху, пускає «бісики», блищить…

Далі знайомимося ближче та відчуваємо аромат вина.

І ось тут я раджу ніколи не поспішати одразу колихати вино в келиху. Бо варто зловити перші нотки аромату вина, яке у ваших руках!

Наприклад, Черсегі Фюсереш (Черсегі Пряний) – дуже ароматичний сорт. «Перший ніс» цього вина – доволі солодкуватий. Відчувається солодкий виноград, нотки персика, абрикоса…

Далі, коли ви вже покрутите келих і знову відчуєте аромат, то «другий ніс» цього вина стане більш насиченим, розкриється, зміниться… І так може бути постійно, скільки вино є у вашому келиху!

news-img

Третім етапом дегустації є скуштувати вино на смак. Зараз у моєму келиху, до прикладу, сухе червоне Каберне Совіньйон. Смак його яскраво насичений темними та лісовими ягодами із тривалим посмаком стиглої вишні.

Саме фруктові або ягідні нотки ми в першу чергу шукаємо в смаку вина. Проте, смакові відтінки можуть бути доволі незвичними, і їх справді можна відшукати багато – від фруктових і до нот шкіри, землі, грибів… Здається, що це доволі важко – відчути це все. Проте нічого складного немає, просто тренуйте свої рецептори, пізнавайте вино, а Шато Чизай радо в цьому допоможе!

Завершальний етап – проаналізувати вино.

Варто поставити собі кілька запитань:

Як смакувало вам і чи сподобалося?

Чим запам’яталося саме це вино?

Чи хочеться ще одного келиха?

Дайте собі відповіді, й ось – ви вже знайомі з вином!

Відкривайте нові аромати та смаки й – обирайте українське!».