news-img

Опубліковано: 31.05.2019

Стефан Баде: «Я зваблений закарпатським вином!»

На базі виноробної компанії Шато Чизай відбувся семінар для виноробів Закарпаття про досвід Франції у виноробстві. Один з головних спікерів – відомий спеціаліст світу вина Стефан Баде.

Головний спікер форуму – міжнародний експерт виноробства, викладач ELP (м. Бордо, Франція) Стефан Баде. Він щедро ділився знаннями та, звісно, куштував найкращі закарпатські вина.

– Я уперше на Закарпатті, це для мене відкриття, і дуже приємне. Я тут, бо вірю в українське виноробство! Ми вважаємо, що у вашої держави і зокрема цього прекрасного регіону чудові перспективи. З’ясував, що тут історія виноробства може сягати і 5 тисячоліть! Виноробна ж галузь у Франції має історію у 2 тисячі років. Україна повинна знайти гідне місце на винній карті світу. Також і щодо вин високої гами. Уже сьогодні тут є європейський рівень.

– Розкажете про рецепти успіху?

– На Закарпаття природні умови схожі на деякі виноробні регіони Франції. Цей потенціал треба використати! Перший бій, який треба виграти українським виноробам – довести споживачу, що вітчизняне вино є якісним. А зробити це можна тільки разом, працюючи на спільний високий результат.

– І саме на семінарі оголосили про створення Асоціації виноградарів і виноробів Закарпаття…

– Я знаю одне правило: коли ми разом – ми сильніші. Тож, за французьким досвідом, раджу виробникам об’єднуватися і розвиватися спільно, вітаю такі дії! Злагоджені кроки важливі і для впровадження географічних зазначень, розробки технічних завдань для оформлення документації, для промоції, тощо. Щиро бажаю в цьому успіху всьому закарпатському виноробству та ініціатору такого гуртування – виноробні Шато Чизай!

bottle

Троянда Карпат

Золота колекція

677 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

– До речі, які у Вас враження від дегустації закарпатських вин?

– Щодо вин Шато Чизай, які я скуштував на Закарпатті, одразу відзначу: це прекрасне, дивовижне співвідношення ціни і якості. На європейському ринку ці напої коштували б набагато, в рази дорожче!

– А конкретніше?

– Ми дегустували кілька позицій із широкого спектру вин компанії. По-перше, Черсегі, локальний сорт, як повідомив угорський консультант Шато Чизай Золтан Шлезак, його плантації сягають 40 гектарів. Це вино однозначно варте уваги. Знаєте, як я ще оцінюю вино? Якщо мені хочеться випити ще один келих – значить, мені сподобалося! Так і сталося! Мушкотай: теж особлива місцева пропозиція. Відзначу ноти сушеного інжиру в ароматі. Нагадав токайські вина, це не дивно, адже у вас подібний теруар.

– Так само, як і щодо Фурмінту…

– Фурмінт… Я зваблений цим вином! Це витримане біле вино і, якби його продавали по той бік кордону, воно б було дуже добре поціноване. Думаю, від 30 євро за пляшку… Післясмак триває кілька хвилин, це характеристика вина дуже високої якості! Переконаний: саме цим вином компанії варто представляти себе, Закарпаття, Україну на виставках і конкурсах за кордоном. Також відзначу розе Піно Нуар. До слова, у 2018-му році в світі було продано рожевого вина як ніколи багато, отже, потрапили в тренд. Я їхав сюди, бачив виноградники, і саме думав, що цей край, подібний на Схід Франції, добре підходить для червоних вин також, хоч і знаю, що більше славиться білими, як-от Трамінером. Також ми куштували Мерло, витримане в дубовій діжці 6 місяців і ще 7 у пляшці. На мене це вино справило враження старшого за свій вік. Також куштували новинку: витриманий 18 місяців у дубі Піно Нуар. До речі, цікава деталь: у нас врожай збирають автоматизовано, це ушестеро дешевше. А у вас тільки ручний збір винограду, й у Європі таке вино б дуже багато коштувало…

news-img

 

– А чи з’явився у Вас фаворит серед закарпатських вин?

– Окрім Фурмінту, це, звісно, «Троянда Карпат». Скуштувавши, поспілкувалися з моїм колегою Ніколя Перреном, і змогли сказати спершу єдине: «Обожнюємо це вино!». Але, як професіонали, не можемо обмежитися таким резюме. Тому скажу: це не вино, а задоволення! Це як десерт, це та радість, яку ми отримуємо на смак. Часом десертні вина бувають надто солодкі, а це вино – дуже багате. Його справжня ринкова ціна у винному бутику в Європі – усі 50 євро. Українським, закарпатським споживачам пощастило!

– Тільки проведенням семінару і оцінкою вин співпраця з Шато Чизай не обмежиться, так?

– Оцінивши якість вин Шато Чизай та поспілкувавшись із засновником компанії Геннадієм Гутманом, ми вирішили підтримувати контакти. А саме налагодити співпрацю виноробні з навчальним закладом, де працюю, та взагалі з виноробами нашого регіону. Плануємо практику французьких студентів на ваших прекрасних виноградниках і виробництві та запрошуємо команду Шато Чизай до Бордо!