news-img

Опубліковано: 10.06.2024

На Закарпатті розпочався семінар для виноробів, серед основних тем – Географічне зазначення для вин регіону

Протягом трьох днів винороби Закарпаття навчаються у міжнародних експертів на семінарі, організованому IPRSA (це структура ЄС, яка опікується дрібномасштабним сільським господарством). Основні теми – Географічне зазначення (ГЗ) для вина Закарпаття та контроль вин із ГЗ, зонування виноградників регіону, а також Реєстр виноградників. Усе це – світові практики, які визначають цивілізовані правила гри у галузі.

 

Перший день семінару у понеділок, 10 червня, пройшов на базі Шато Чизай.

Команда виноробні дуже радіє цьому, адже саме для таких подій ми заснували Chateau Chizay Academy, що втілює освітні заходи про виноробство.

Дарко Якшич, міжнародний експерт з виноградарства і вина та ГЗ для вина провів навчання на тему контролю вин із захищеним географічним зазначенням, де розповів про методику цього процесу:

🍇 які органи здійснюють контроль

🍇 які етапи він має

🍇 що передбачає контроль винограду

🍇 контроль для виробництва вина

Експерт надав детальну інформацію про те, як це втілити на практиці.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Участь у семінарі взяли представники Громадської спілки «Виноградарі та винороби Закарпаття» та ті, хто планують долучитися до об’єднання.

Після презентації та тестування процесу контролю виробництва вони мали можливість обговорити актуальні питання з міжнародними та національними експертами проєкту IPRSA – окрім Дарко Якшича це Іван Брадіч, Юлія Булаєва та Ганна Попова.

Учасники семінару також ознайомилися із виробництвом Шато Чизай і відвідали виноградники масиву Мала Гора, що є одним із символів Закарпаття та виноробства України.

30 травня Громадська спілка «Виноградарі та винороби Закарпаття» офіційно отримала свідоцтво про Географічне зазначення «Закарпаття/Закарпатське вино».

Геннадій Гутман, засновник Шато Чизай, який був ініціатором створення Спілки, так коментує подію:

«Отримання свідоцтва про Географічне зазначення вин Закарпаття – історична подія для виноробства регіону та всієї України. Наш край входить до світового «елітного клубу» власників ГЗ.

Роботу над цим ми розпочали більше 5 років тому. Та це лише перший етап.

Щоби отримати всі позитиви, які дає ГЗ для вин Закарпаття, виноробам треба докласти багато зусиль, це багато роботи. А спершу – навчання новим практикам. Семінар є одним із кроків на цій дорозі.

Запрошую всіх ліцензованих виноградарів і виноробів долучатися. Разом можемо більше!

Дякуємо проєкту, дякуємо експертам за працю, за знання, які дарують.

І дякую нашій команді Шато Чизай за відданість справі та допомогу в організації семінару, й особисто комерційній директорці Олесі Спіциній, директору з виноградарства Геннадію Вачилі, заступнику директора Олександру Ілику, технологині, завідувачці лабораторією Інзі Лебідь, ведучому екскурсій і дегустацій Ярославу Русанюку».

news-img

У наступні два дні семінар розгляне теми зонування та Реєстру виноградників.

Отже, на відповідальних виноробів очікують багато змін і багато праці. Але й чудові перспективи, серед яких – інтеграція в стандарти ЄС, збільшення довіри вітчизняного споживача та краще просування на експортному ринку.

Охочі долучитися до семінару можуть звертатися до Спілки «Виноградарі та винороби Закарпаття» та до експертки Юлії Булаєвої (+380664536432).

*Семінар відбувається у рамках проєкту «Інституційна та політична реформа для дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

Серед завдань проєкту – розробка концепції виноградарсько-виноробного реєстру України відповідно до норм та найкращих практик ЄС і Міжнародної організації винограду та вина та впровадження нового виноградарського зонування території України. Це сприятиме розвитку виноградарсько-виноробної галузі регіону та країни в цілому, реєстрації продукції з захищеним географічним зазначенням, виходу вітчизняного продукту на міжнародні ринки, зміцненню економіки, створенню нових робочих місць та оптимальних умов для сталого розвитку виробництва.