news-img

Опубліковано: 06.05.2019

Сашко Лірник: «Вино – це любов!». День відкритих дверей у Шато Чизай відвідав знаменитий казкар

Любимо і вміємо робити вино, любимо і вміємо приймати гостей. І радіти життю і вину разом з ними!

А наш новий друг – відомий український казкар Сашко Лірник – стверджує: вино – це любов!

От і День відкритих дверей належить до улюблених свят виноробної компанії. Ми відкриваємо свої серця і своє виносховище, а ще – відкриваємо секрети. Адже від друзів не може бути таємниць! Ми розповідаємо про вино взагалі і вино закарпатське, також і про те, як воно народжується. Тож у переліку заходів – як веселі конкурси, розіграш призів та дегустація наосліп, так і лекції «Чотири сезони виноградарства» і «Розвиток виноробства від світових лідерів до бренду Закарпатське», презентації вин та спілкування зі знавцями.

Під час екскурсій по Шато Чизай знайомимо гостей з філософією компанії, з тим, які саме вина виготовляємо, показуємо наші дубові баріки, де витримуються марочні вина, та відповідаємо на безліч запитань.

bottle

Троянда Карпат

Авторські вина

270 Грн

Купити вино
news-img

 

 

Звісно, головне – вино! Гостей Дня відкритих дверей, з-поміж іншого, пригощали винами з лімітованої колекції «Сакура Закарпаття» та новинкою: кошерним Red Blend, що що є збалансованим купажем Каберне Совіньйон і Мерло врожаю 2018-го року й виготовлене для експорту до США.

Теми особливих пропозицій виноробні та культури споживання вина торкнулися під час дегустацій від дипломованих сомельє Шато Чизай. До речі, це найкращий спосіб познайомитися з вином та навчитися його оцінювати і обирати. До вина ж на нашому фуд-корті були крафтові сири і страви закарпатської кухні – аби смакувало ще ліпше, для доброго настрою.

Найкращий же настрій нам подарував особливий гість – Сашко Лірник. З приємністю впізнали у відвідувачі виноробні знаменитого українського казкаря! Для учасників дегустації, власне, разом з ними, казкар влаштував сюрприз: розіграв веселу історію «Козак і портрет панночки». Чудова казка, хороший гумор і прекрасний настрій –  ідеальний акомпанемент для найкращого вина! І це невипадково: як виявилося, гість цікавиться виноробством, відвідує виноробні світу і навіть сам виготовляє вино. Безсумнівно, ми не оминули нагоди поспілкуватися! Спершу запитали про те, які вина вподобав найбільше.

«По-перше, це Каберне Совіньйон, це класика, мені дуже сподобалося! Навдивовижу, «Троянда Карпат». Я ніколи не куштував, солодкі вина не п’ю, але оце здивувало: безкінечний аромат!..

Я вважаю вино частиною культури. Треба пити виключно хороше вино. У родині ми маємо культ вина. Колись давно ми з дружиною виступали в Криму і щовечора брали різне вино, смакували, визначили своїх фаворитів. Відсьогодні ж у нас фаворити – вина Шато Чизай. Узяв додому ящик!

Хороше вино п’ють не щоби просто випити, а щоби відчути смак, отримати здоров’я та звеселити душу!», – поділився вподобаннями Сашко Лірник.

В гостях у виноробів Закарпаття Сашко Лірник уперше. Бував на виноробнях Франції, в Новому Світі і навіть у Фінляндії.

news-img

«Дуже сподобалося в Канаді, біля Ніагари, там цікавий клімат і цікаве вино вдається. В Україні відвідав кілька винарень, вони дуже різні. Я буваю на фронті, був в Артемівську (нині Бахмут) на заводі шампанських вин, у підвалах, і зацінував тамтешнє ігристе вино. А от тепер оцінив вина Шато Чизай, буду смакувати й іншим рекомендую! Так, дуже тут сподобалося. Чому? Бо тут відбулося відродження вина: це видно за багатим букетом. Я люблю рожеві вина Франції, а тепер любитиму рожеве закарпатське вино!».

«Бачив виноградники Шато Чизай: дуже гарні! До речі, я теж маю кілька кущів винограду і роблю трошки вина сам. Воно коли бродить – зі мною розмовляє, ми з ним говоримо… Вино – мій друг! Але тільки у тому сенсі, що для смаку і для духу. Вино – це єднання зі світом через сонце, землю… І, звісно, любов! Без любові хорошого вина не буває. У Шато Чизай ця любов відчутна!».

Відчути любов, які вкладають у вино майстри Шато Чизай, можна не лише під час Дня відкритих дверей, а й звернувшись по екскурсію та дегустацію, або ж обравши винний тур із пропозицій виноробної компанії.