Рожеве вино Розе - вишукане і водночас дуже демократичне вино
news-img

Опубліковано: 18.04.2019

Рожевий – колір сезону

Розе – вишукане і водночас демократичне вино. Вино, що асоціюється з весною і квітучим настроєм.

 

Окремий жанр у виноробстві, що передбачає особливу технологію – це також про рожеве вино. Адже, попри поширену думку, правильне розе виготовляють НЕ з суміші білого і червоного вина.

Секрет – у нетривалому настоювання соку з винограду червоних (!) сортів на шкірці. Адже саме вона дає колір вину: пригадаймо м’якоть виноградної ягоди, вона біла і у Каберне, і у Мерло, і у Піно Нуару…

Перетворюють червоний виноград на розе  – за «білим методом». Сік тримають на шкірці виноградної ягоди визначений час, регулюючи як насиченість його смаку та аромату, так і відтінок майбутнього вина. Розе має широку палітру: від тону пелюстки сакури і до насиченого відтінку троянди, але завжди лишиться прозорим і блискучим.

Рожеве вино – тренд у світі. Цьому кілька причин.

Воно є новим рішенням при вічному виборі: «біле чи червоне?».

Розе – вишукане, делікатне, тендітне, а ще демократичне щодо сполучення зі стравами. М’ясо, риба, десерт чи, аякже, сир: кожному компаньйону на столі розе скаже «так!».

І, звісно, розе буває різним.

bottle

Rosé Pinot Noir

Chateau Chizay

137 Грн

Купити вино
news-img

 

Цей жанр вина вподобав і закарпатський винороб Олег Скрипка. Одне з вин його авторської серії «Країна Мрій» –  розе з Піно Нуар. Музикант сам обрав виноградники на Малій Горі біля Берегова і за допомоги спеціалістів компанії Шато Чизай зробив винятково вишукане розе. Наголошує: на свій приватний смак! Олег Скрипка вважає: виноробство, як і музика, є мистецтвом. Аромат гармонійного мистецького розе – з нотами стиглої полуниці, малини, вишні та відтінками цитрусових.

Інша й уже класична пропозиція від Шато Чизай – напівсухе рожеве вино з сортів Каберне Совіньйон і Мерло, має свій характер. Аромат фруктовий, з легкими нотами червоних ягід та квітів, а смак – ніжний, з відтінками полуниці та малини і збалансованою кислотністю. Побутує думка, що це одне з кращих вин для побачення

Вино Chateau Chizay ROSÉ PINOT NOIR – це розе дуже делікатного відтінку і смаку. Ягідний аромат анонсує легке, освіжаюче і гармонійне вино.

А що весна і розе створені одне для одного, то закарпатські винороби приготували й особливе вино. Міні-серію «Сакура Закарпаття» Шато Чизай розливає лише в тижні, коли в краї квітне японська вишня. І це розе, яке вже самим кольором натякає на сакуру, перетворює куштування на свято. В ароматі відчутні ноти стиглих червоних ягід, фруктів та легкі пряні тони, а в смаку гармоніюють ніжність і освіжаючи ноти, фруктовість і приємна кислинка.

 

news-img

«Сакура Закарпаття» є і в білому варіанті (купаж Черсегі і Мускату Оттонель в авторській пропорції технолога Золтана Удваргелі). І, звісно, лімітована серія з квітковою назвою – найкращий напій для ханамі. Ритуал милування квітучими деревами – традиція, яку закарпатці і гості краю запозичають у японців, насолоджуючись цвітінням сакури. Келих чудового вина додасть ще більше приємних емоцій у цей процес.

Разом з тим, ми вважаємо, що приводів скуштувати розе є безліч, і гарна весна – лише один із них.

Обираючи розе для свого приємного часу, варто звертати увагу на вміст цукру і спирту, адже це вино вимагає легкості. І неодмінно на сорти винограду: напис «суміш білих і червоних сортів» говорить про те, що виробник ставиться до споживача не з тим рівнем поваги, якого ви варті. А от у Шато Чизай інша політика: виготовляти вино так, як це має бути, і з любов’ю. Врешті, ми й самі вважаємо, що наше розе – це про любов.

Спеціалісти радять куштувати розе молодим, недарма воно асоціюється з весною. Наприклад, зараз саме час пити вино з врожаю 2018-го року.

Важливий нюанс: кожне розе, незалежно від сорту і відтінку вина, варто охолодити до температури в 9-11 градусів, і мати радість!