fbpx
news-img

Опубліковано: 25.06.2019

Зірка народилася! Витриманий Піно Нуар – нове вино сузір’я Шато Чизай

Зустрічайте! Після 18 місяців у французькому дубі витримане вино Pinot Noir від Шато Чизай уже в пляшках, щоби радувати і дивувати.

Піно Нуар – один з найвідоміших сортів винограду походженням із Франції, який входить у «велику п’ятірку» улюбленців виноробного світу. І сьогодні на думку експертів України, Франції та Угорщини Піно Нуар від Шато Чизай є черговим вагомим успіхом закарпатського виноробства!

Піно Нуар від Шато Чизай врожаю 2017-го року розлили в пляшки наприкінці травня 2019 року. Це вино вже встигло отримати відзнаку Всеукраїнського конкурсу виноробної продукції «Одеський залив». А передували тому півтора року, проведені в бариках – спеціальних дубових бочках, розміщених у самому серці виноробні: у затишному виносховищі, де завжди стала температура та вологість.

Як розповідає головний технолог Шато Чизай Золтан Удваргелі, для витримки використали барики із французького дубу. Ці бочки обпалені зсередини, аби природні речовини, зокрема, цукри, котрі містяться в деревині, кристалізувалися та поступово віддавали свої якості вину, збагачуючи його аромат і смак особливими, коштовними нотами.

«Ми підібрали барики різних ступенів обпалювання, затим купажували Піно Нуар, який витримувався у них, маючи на меті отримати багатий і гармонійний букет. Прагнули досягти, звісно, яскравих ягідних нот, які притаманні сорту, і водночас, щоби наше вино мало власний впізнаваний характер», – говорить винороб.

bottle

Pinot Noir

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

Золтан Удваргелі каже: «Наш Піно Нуар росте на вершинах пагорбів, на кам’янистому ґрунті, і завдяки цьому у ягід високий вміст мінералів, який цікаво відображається у вині. Останніми роками Піно Нуар наших плантацій набирає високу цукристість. І врожай-2017 дав підстави вважати, що у цього вина добрий потенціал для витримки. Адже витримуємо у дубі не кожне вино, а лише те, яке має певну суму якостей: від вмісту цукру і кислотності, до насичення танінами, тощо. У 2017 році із нашим Піно Нуар саме так і сталося, й ми пішли на те, що можна вважати експериментом. Адже виноробство – це завжди творчість! Щасливий, що експеримент вдався! Зараз будемо експериментувати з іншими бочками, поставимо на витримку у дубі Піно Нуар 2018-го року. До речі, дуже важливо не перетримати вино в дубі, аби не зробити його надто важким, зберегти сортовий аромат та створити ідеальний букет!».

Винороб зізнається: «Дуже цікаво шукати досконалість саме в червоному вині! Закарпаття вважають краєм білих вин. Але бачимо, що клімат змінюється, стає спекотніше, червоні виногради добре визрівають, набирають вдосталь поживних речовин і з них вдаються чудові вина. Вина, які, до слова, відрізняються від інших українських червоних, якими славиться Південь. У закарпатських – свій неповторний стиль! Наші червоні по-своєму яскраві й характерні».

Сам Піно Нуар – не лише цікавий за своїм букетом сорт, але і доволі примхливий виноград. Майстри виноробні пильно стежать за лозами, застосовують обмеження врожайності, аби вино було максимально насичене ароматом і смаком. Дуже важливо визначити час збирання винограду, відшукати найбільш підходящий момент для кожної ділянки, «спіймати» найкращі кондиції ягід. У цьому важлива роль спеціалістів лабораторії Шато Чизай.

 

news-img

Головний консультант з виноробства Шато Чизай, голова Асоціації сомельє Угорщини Золтан Шлезак вважає експеримент з витриманим Піно Нуар вдалим:

«Цей сорт називають «королем вин»! Витриманий Піно Нуар врожаю-2017 від Шато Чизай має глибокий, насичений рубіновий колір, в ароматі гармонійно поєднуються червоні та чорні ягоди, прянощі, з ледь відчутними земляними та тваринними тонами. Витримка 18 місяців у французьких бариках добре відображена в смаку вина. Таніни, кислотність, структура гарно збалансовані. Наголошу: вино важливо правильно подавати. Раджу t 15-17 градусів, а щодо їжі, то пасують страви з баранини, дичини, качки, з грибами і буряком».

Засновник провідної виноробні Закарпаття Геннадій Гутман розповідає: «Одна з яскравих рис витриманого Піно Нуару – тривалий приємний «оксамитовий» післясмак. Це свідчить про найвищу якість вина. Так вважають провідні фахівці, як-от наш гість, викладач виноробства з Бордо Стефан Баде, який був одним з перших дегустаторів.

Було дуже приємно отримати високі оцінки від винних експертів. Це означає, що наша виноробня обрала правильний вектор – не зупинятися на досягнутому, ставитися до своєї справи як до творчості, як до мистецтва, творити вино з власним характером для слави нашого Закарпаття і всієї України.

Нам, як виноробам, котрі прагнуть постійно підвищувати рівень продукту, цікава така думка спеціалістів, сомельє: пройшовши додаткову витримку у пляшці 6-12 місяців, Піно Нуар 2017-го року здивує ще більше. Ми заклали в колекцію це вино, створили для нього найкращі умови, і чекаємо, якими новими рисами заграє наш Піно Нуар після «відпочинку» у пляшці».