news-img

Опубліковано: 15.02.2024

Зимова обрізка винограду: половина площ Шато Чизай уже опрацьована

Середина лютого і зимова обрізка лоз на виноградниках Шато Чизай добігає «екватору» – наші агрономи впоралися майже із половиною площ, і активно працюють далі. Якісна підготовка до весни надзвичайно важлива для майбутнього урожаю, і якнайкращий догляд за лозою – запорука успіху восени. А значить, і чудового вина!

 

 

Зимова обрізка лоз іде за планом.

Почавши в грудні, виноградарі Шато Чизай очікують завершити все в березні. Совіньйон Блан, Фурмінт, Черсегі, Трамінер рожевий та кілька інших вже «готові» – насадження цих сортів опрацьовані нашими робітниками.

Зараз працюють, зокрема, з Каберне та Мерло.

bottle

Cabernet

Chateau Chizay

277 Грн

КУПИТИ
news-img

 

Геннадій Вачиля, директор з виноградарства Шато Чизай, розповідає:

«Лози виглядають гарно, сподіваємося, що увійдемо у весну плавно і не буде раптових морозів після тепла. Утім, поки що лози повністю «сплять», незважаючи на вже кількаденний стабільний «плюс».

Роботи з підготовки до весняного сезону тривають паралельно на всіх трьох виноградних масивах компанії – в урочищі Мала Гора під Береговом, поблизу сіл Завидово і Мідяниця, що в Мукачівському районі.

Як уже розповідали раніше, під час зимового догляду застосовуємо екологічну практику – зрізану лозу подрібнює трактор, вона стає частиною ґрунту, як природне добриво.

Наразі мульчування залишків лози будемо тільки починати, очікували сухішої погоди. Натомість уже встигли трохи попрацювати з міжряддями – для кращої аерації ґрунту і щоби вода не застоювалася».

«Це все – клопітка робота, яка потрібна для найкращого стану наших виноградників. Дякую всій аграрній команді Шато Чизай за труд і любов до своєї справи і виноградників!», – говорить Геннадій.

Цікавий факт: у південному виноградарському регіоні України, на Бессарабії, у деяких господарствах зимова обрізка винограду починається за традицією 14 лютого (звісно, це залежить від розміру виноградників і погоди).

А от ми на Закарпатті щосезону починаємо зимовий догляд ще у грудні – адже нашим виноградарям треба «поклонитися» більш ніж мільйону кущів на 272 гектарів власних плантацій, і це виключно ручна праця. Робота з любов’ю!