Об'єднання з винарями для просування бренду Chateau Chizay
news-img

Опубліковано: 28.06.2018

Друзі… по вину. На Закарпатті провідний виробник вина об’єднується з крафтовими винарями для просування регіонального бренду

«Закарпатське вино» – це бренд, який має служити області, сприяти розвитку економіки і туризму та викликати якісні позитивні асоціації з нашим краєм не лише в Україні, а й в усьому світі.

Це – одна з ідей винарні Chateau Chizay, котра розробляє і втілює кампанію з розвитку і просування бренду «Закарпатське вино», вважаючи колег по цеху не конкурентами, а партнерами і друзями. А враховуючи те, що Верховна Рада нарешті прийняла Закон, який має на меті спростити легалізацію приватних «малих» виноробень, у закарпатського вина з’являються нові перспективи, в підтримці яких бачить потребу компанія Шато Чизай.

Черговим кроком, спрямованим на втілення цієї філософії, стала робоча зустріч на підприємстві, котре нині є провідним виробником вина в регіоні. Винарня Chateau Chizay запросила в гості приватних виноробів області, так званих «малих», або «домашніх», виробників, яких так само доречно називати «крафтовими». Винороби – випускники «Школи винного туризму» на чолі з головою Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття Олександром Ковачем – відвідали виробництво, більшість із них були тут вперше. Компанія Шато Чизай не просто відчинила двері, але і показала увесь технологічний процес, а фахівці промислової виноробні розповіли багато деталей та відповіли на всі запитання гостей.

Сьогодні Шато Чизай втілює нові принципи: виготовляє вина лише з власного врожаю виноградників Закарпаття, яких мають 272 гектари, роблять кілька лінійок продукції, в тому числі лімітовану серію, та проводять ребрендинг. Компанія активно бере участь в українських і світових виставках і конкурсах вина, де отримує найвищі відзнаки і просуває бренд «Закарпатське вино». Так, до прикладу, нещодавно на виноробному форумі №1 в світі  ProWein Dusseldorf  презентували не лише власну продукцію, але і «малих» виноробів краю.

Одним із найцікавіших було спілкування із фахівцем з Угорщини. Золтан Шлезак, голова Асоціації сомельє Угорщини – головний консультант з виноробства Шато Чизай. Він розповів, зокрема, про барікову технологію виробництва. Так, сьогодні у діжках із французького дубу закладені на витримку найкращі вина червоних сортів урожаю 2017-го року – Мерло, Піно Нуар і Каберне, а також білий сорт Фурмінт, від якого теж очікують дуже цікавий результат за підсумками витримки.

bottle

Muskotály

Chateau Chizay

127 Грн

Купити вино
news-img

Пан Шлезак розповів гостям про тонкощі справи: особливості різного дубу та ступенів обпалення діжок, та про те, що відбувається з винами під час цієї традиційної операції, котра є «золотим стандартом» виноробства. Так, пан Золтан вважає, що завдяки витримці у французьких баріках вин, які мають високий потенціал, можна отримати так звані «великі вина», які вирізнятимуться винятковою якістю. Також гості виноробні оглянули цех розливу в пляшки та інші виробничі ланки підприємства. Одним з головних пунктом професійної екскурсії була лабораторія Chateau Chizay.

Тут говорили не лише про особливості багатоетапного контролю за винами та технічні можливості лабораторії, котрі вражають, а, знову ж таки, про перспективи закарпатського виноробства, також і пов’язані з новим законом. Адже згідно з ним крафтові виноробні повинні мати угоду з лабораторією, котра контролюватиме якість продукції. Компанія пропонує колегам послуги своєї лабораторії. Як розповідає директор виноробні Шато Чизай Анатолій Полосков, це дуже важливий момент:

«Нарешті законодавець дав можливість невеликим виноробам легалізувати свій бізнес. Але для цього, власне, для отримання ліцензії, слід здійснити кілька кроків. І саме ми можемо допомогти їм у цьому. Зокрема, потрібна угода з лабораторією. Це, може, спершу звучить не надто промовисто, але мова про набагато цікавішу співпрацю. Так, лабораторія не просто перевіряє вино і в разі позитивних показників видає сертифікат якості. Наші фахівці на основі дослідження можуть допомогти виноробам зробити схеми обробки винограду, способів зробити вино стабільнішим і таким, що гарно поведеться при бутилюванні, надати інші необхідні рекомендації щодо покращення якості напою. Тобто, мова про серйозну фахову співпрацю. Я щасливий, що зараз змінюється тенденція, коли «малі» виробники ставилися до нас, «великих», якось по-особливому. Сьогодні ми виходимо на партнерський рівень і готові сприяти колегам, адже мета у нас одна – щоби закарпатське вино було якісним і прославляло наш край і Україну!»

На завершення учасники зустрічі мали і спілкування з представниками Інституту виноградарства і виноробства  імені В. Є. Таїрова. Фахівці з Одещини розповідали про системи захисту винограду, сорти лоз української селекції та порушили важливу тему географічного означення вина. Як акцентує Анатолій Полосков, це є світовою практикою у виноробстві, і в разі запровадження на Закарпатті підніме імідж області як виробника особливих і якісних продуктів, і власне закарпатського вина.

news-img

Директор виноробні каже: «Звісно, ми говорили і про те, що саме для Закарпаття, в силу його розташування і клімату, особливостей теруару, дуже добре підходять і лози європейської селекції. До слова, після цієї зустрічі ми поїхали до Токаю. Фактично, це ж наші сусіди. Так ось, це знамените місце – це насправді невелика територія, де є близько трьохсот відносно «малих» виробників вина, котрі є сусідами. Що цікаво: весь світ знає, що таке  «токайське вино» – прекрасне, якісне і дуже цікаве. Нам треба прагнути саме такого! Звісно, я про Закарпатське вино!». Анатолій Полоcков вважає, що робоча зустріч із представниками крафтових винарень була історичною подією і результати повинні бути дуже позитивними.

Учасники робочої зустрічі мали нагоду продегустувати новинки виноробні та обговорити свої справи. Принагідно в компанії поділилися радістю: кілька вин отримали відзнаки престижної виставки Kyiv Food and Wine Festival. Зокрема, відзначили Трамінер, а у номінації «Автохтонні вина (місцеві сорти)» «золоту»  відзнаку отримало вино Мушкотай, а «срібну» – біле сухе вино із сорту угорської селекції Черсегі. Як відомо, при повазі до класичних сортів, які є популярні в усьому світі, тенденцією є увага до локальних, унікальних продуктів, у виноробстві – до вин з місцевих сортів винограду.

Анатолій Полосков наголошує: «Для отримання права вказувати на вині географічне позначення винарня має дотримати кілька вимог. Вино, яке офіційно позначене як локальний продукт, теруарне вино – має вищий престиж, і цього треба прагнути. Для закарпатського вина це наступний етап, до якого будемо рухатися разом з нашими колегами – крафтовими виноробами».

Гості зустрічі підсумували, що просування закарпатського вина як бренду краю є тією потребою і метою, заради якої варто об’єднати зусилля. І хоча до самого закону у виробників наразі ще багато питань і вони очікують на детальні роз’яснення від Уряду, Закарпаття вже сьогодні повинне рухатися до того, аби стати «українською Тосканою» або «українським Токаєм». Хоча, власне, мова про те, аби бути саме Закарпаттям із відомим та якісним брендом «закарпатське вино». А всі передумови для цього є: гарні виноградники, хороші фахівці, якісне вино і – любов до своєї справи та рідного краю.

25 травня 2018