Винороби Закарпаття у гостях у виноробні Chateau Chizay
news-img

Опубліковано: 28.06.2018

Наші колеги – наші друзі! Chateau Chizay приймає у гостях закарпатських виноробів-приватників

23 травня в Chateau Chizay завітали приватні винороби Закарпаття, що виготовляють вино у власних «малих», або «домашніх» виноробнях, які доречно називати «крафтовими».

 

 

Винороби – випускники «Школи винного туризму» – разом із Головою Спілки приватних виноробів Закарпаття Александром Ковачем – відвідали Виноробну компанію Chateau Chizay. Більшість із гостей були на підприємстві вперше.

Час зустрічі – не випадковий: нарешті прийнято Закон, яким значно полегшено та спрощено процедуру отримання ліцензій на виробництво вина невеликими виробниками, тому співпраця між всіма виноробами, які хочуть вийти “з тіні”, є дуже нагальною та актуальною.

bottle

Riesling

Chateau Chizay

104 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

Основна ідея зустрічі – обговорення дуже відповідальних тем розвитку і просування бренду «Закарпатське вино» та легалізація крафтового виноробства. Фахівці Chateau Chizay показали увесь технологічний процес, розповіли багато деталей та відповіли на всі запитання гостей.

Головний консультант з виноробства Компанії Chateau Chizay Золтан Шлезак, який є головою Асоціації сомельє Угорщини, розповів, зокрема, про барікову технологію виробництва, яка активно розвивається на виноробні. Також гості оглянули цех розливу в пляшки та інші виробничі ланки підприємства.

Одним з головних пунктів професійної екскурсії була лабораторія Chateau Chizay, на якій здійснюється багатоетапний контроль продукції, що випускається. Ми розповіли колегам про специфіку контролю кондицій вина і запросили скористатися нашими можливостями, тим паче, що на основі досліджень можемо рекомендувати конкретні кроки для покращення якості вина.

news-img

 

На завершення насиченої програми учасники зустрічі мали спілкування з представниками Інституту виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова. Фахівці з Одещини розповідали про системи захисту винограду, сорти лоз української селекції та порушили важливу тему географічного позначення вина.

Гості зустрічі підсумували, що просування закарпатського вина як бренду краю є тією потребою і метою, заради якої варто об’єднати зусилля – бренд «Закарпатське вино» має бути запорукою неповторності та якості вина. А всі передумови для цього є: нове законодавче підґрунтя, гарні виноградники, хороші фахівці, любов до своєї справи та рідного краю, і як наслідок – унікальне закарпатське вино!