Ужгородський замок, дегустація Розе під сакурою. Рожеве вино.
news-img

Опубліковано: 28.06.2018

«Розе під сакурою». В Ужгородському замку дегустували тематичне лімітоване вино квітучого сезону

«Ужгородський замок. Під найкрасивішою сакурою» – саме так була означена локація оригінальної лекції. Дегустація від Chateau Chizay відбулася у п’ятницю, 20 квітня. А тема лекції – рожеве вино! Розе під сакурою!

Під час вечору «Розе під сакурою» були представлені і продегустовані вина лімітованої серії від бренду Chateau Chizay, виготовлені спеціально на честь найочікуванішої події весни – цвітіння японської вишні.

Лінійку із двох сухих вин під назвою «Сакура Закарпаття» – білого із сорту винограду Черсегі Фюзереш з додаванням Мускату Оттонель і рожевого, виготовленого з Піно Нуар, Каберне і Мерло – представили у відповідній локації: просто під прекрасною квітучою сакурою на території Ужгородського замку. Не змогли оминути таку гарну нагоду і організували подію «Розе під сакурою» Chateau Chizay Academy і дегустаційний зал ресторану «Ужгородський замок». Лекцію про власне сакури Ужгорода та іншу головну принаду області – виноробство – провели знаний туризмознавець Федір Шандор та менеджер і сомельє Chateau Chizay Олександр Мересій.

bottle

Сакура Закарпаття рожеве вино

Сакура Закарпаття 2020

147 Грн

Купити вино
news-img

Представник найбільшого виноробного підприємства області розповів про історію підприємства та його головні сучасні пріоритети, серед яких – розвиток бренду загалом закарпатського вина як одного з туристичних «магнітів» та складових іміджу області.
Також йшлося про основні акценти культури споживання вина і, звісно, про саме вино Шато Чизай. Окрім як про представлені лімітовані вина «Сакура Закарпаття», проінформували й про загальну лінійку сортів напоїв, які виготовляються на підприємстві уже винятково із власного винограду. Адже плантації лоз Chateau Chizay налічують на цей час 272 гектари, або ж близько 1 мільйона 200 тисяч кущів винограду – це число сягає кількості населення Закарпаття, тож на кожного краянина припадає одна лоза з виноградників Chateau Chizay. Масштаби вражають, як і амбіції підприємства, яке все частіше дивує преміальними лінійками якісних вин з цікавих сортів власного винограду.

Наголосили, що, хоч у кількох лінійках виноробні – від найдемократичніших до найелітніших – представлені різні вина, з кожним роком все більше уваги надається саме сухим напоям із європейських сортів винограду, що є світовою тенденцією. Звісно, торкнулися і «творчих планів» підприємства, котрі вже у процесі втілення: за «золотим стандартом» європейського виноробства найкращу сировину благородних червоних сортів (наприклад, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар) закладено у баріки (винні діжки із цінного дуба різних ступенів обпалювання), там вони будуть витримані довший час, аби перетворитися на довершені вина найкращого ґатунку та особливо високих кондицій.

Також сомельє розвіяв певні міфи про вино, зокрема те, що пляшку слід неодмінно закупорювати корком: зараз у світі все більше виноробень використовують закрутки, що ліпше для процесу зберігання вина, якщо не йдеться про окремі червоні сорти, котрі потребують довшої витримки саме в пляшці, адже закрутка на відміну від корку запобігає потраплянню кисню.

news-img

Та, безперечно, головним об’єктом уваги були вина «Сакура Закарпаття» та їхнє квітуче натхнення – прекрасні дерева японської вишні в ідеальному місці для споглядання цього природного дива.

Гості переконалися: тематичні вина таки найкраще смакують саме під сакурою, а її квіт додає чарівності букету делікатного напою. Утім, хоча головним героєм вечора було саме розе, дуже ніжне, тендітне рожеве вино з лімітованої серії, під час підсумкового «голосування» думки гостей розділилися: частина віддала першість білому вину «Сакура Закарпаття» за унікальний букет, який надають йому особливі сорти винограду, вирощені на залитих сонцем пагорбах Берегівщини.

До слова, наступний захід від виноробного бренду, що відбудеться вже цих вихідних, 29 і 30 квітня, пройде саме в безпосередній близькості до цих ошатних плантацій: власне на території підприємства в Берегові. Там Шато Чизай проведе День відкритих дверей, де не лише пригощатиме гостей своїми винами, але й проведе екскурсії виробництвом та в Музей виноградарства і виноробства, презентує тематичну кухню та інші розваги.

24 квітня 2018