Музей винороба Чиза – Музей виноградарства і виноробства
news-img

Опубліковано: 16.10.2019

Винороб Чиз Запрошує! Перший Музей виноградарства і виноробства Закарпаття відкрили у Берегові

Він жив у XIII столітті і ожив у XXI. Винороб Чиз – реальна історична фігура, перший власник виноградників і виробник вина в урочищі поблизу Берегова, що нині носить ім’я на його честь. Його історію розповідає Музей винороба Чиза в Шато Чизай.

 

І саме винороб Чиз супроводить кожного гостя у мандрівці, де так легко і цікаво можна дізнатися про те, як роблять вино – у Музеї історії і культури виноградарства та виноробства Закарпаття.

12 жовтня у Берегові відкрили Музей винороба Чиза – перший музей знакової для Закарпаття справи. Чотири зали – це мультимедійна розповідь про виноград, виноградарство, виноробство і вино.

Автор проєкту Ігор Радомисельський наголошує: Музей винороба Чиза – це проект, який працює на просвітництво, на те, аби більше дізнавалися про Закарпаття, про виноробну справу, для того, щоби розвивати культуру споживання вина.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

165 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

«Я надихався світовими музеями і знав, що має йтися не про кілька старих експонатів. Слід створити сучасний мультимедійний музей, насичений інформацією, але точно не нудний.

Ми «оживили» винороба Чиза і він проведе вас цікавим маршрутом.

Дізнаєтеся і про вино в світі, сучасні тенденції, побачите, як створювали вино на Закарпатті в різні часи, й як його роблять зараз.

Культура вина – це історія, яку приємно пізнавати», – говорить пан Ігор.

Команда Шато Чизай створювала Музей винороба Чиза з відповідальністю перед надзвичайною історією Закарпаття і закарпатського вина й із великою любов’ю.

Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман, якому й належить ідея створення  Музею винороба Чиза, каже:

«Наша справа – не просто виготовляти якісне вино, але й повернути закарпатському вину велику славу.

Слід знову вписати область на карту світу як виноробний регіон.

Ми любимо те, що робимо, і хочемо цією любов’ю ділитися».

Перед тим, як разом із Геннадієм Гутманом перерізати символічну стрічку для відкриття Музею, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко сказав:

«Шато Чизай – це маленька Італія. Те, що створив Геннадій Гутман разом з командою – дуже важливо. Для туристичної галузі Закарпаття – це відкриття. Велика подяка! Запевняємо в підтримці, адже робите те, що розвиває наш край!».

Музей винороба Чиза чекає гостей щодня без вихідних з 9-ї до 20-ї години за адресою: Берегово, урочище Чизай, 1.

news-img