news-img

Опубліковано: 11.06.2019

Всеукраїнський конкурс виноробної продукції «Одеський залив» поповнив скарбничку дипломів Шато Чизай

Плюс три відзнаки – у доробку провідної виноробні Закарпаття! Цього разу лауреатами стали біле сухе вино унікального локального сорту Черсегі, розе «Сакура Закарпаття» та витриманий Піно Нуар врожаю 2017-го року.

 

Шато Чизай отримав дипломи Всеукраїнського конкурсу виноробної продукції «Одеський залив». Цьогоріч це змагання вин було особливим: організатори запровадили кілька новацій, та і сам дегустаційний процес відрізнявся від звичного. Про це розповіла голова дегустаційної комісії конкурсу Євгенія Ніколайчук.

«Конкурс проводили на базі Лабораторії сенсорного аналізу в Одеській Академії харчових технологій. Це єдина лабораторія України, котра відповідає міжнародним стандартам. Перед конкурсом комісія «калібрувалася»: ми дегустували вина і визначалися щодо спільної мови в оцінювання. Адже кожен із дегустаторів має свій досвід, певну спеціалізацію, тож мусили дійти до спільного знаменника, бути «на одній хвилі». Також попередньо «калібрували» вина з вадами, адже деякі дегустатори-сомельє незнайомі з таким явищем.

В організації процесу цікавим було й те, що усунули дію чинників, які впливають на дегустатора і можуть відобразитися на його об’єктивності. Так, оцінювачі працювали поокремо, у спеціальних кабінках, сам на сам зі взірцями та планшетом із спеціальною програмою.

bottle

PINOT NOIR

Витримані сухі вина

270 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

 

 

Уперше на конкурсі було використане програмне забезпечення компанії Gustos Life: це гарантує об’єктивність.

Програма зберігає історію в базі, котру неможливо відкоригувати. А після конкурсу кожен винороб-учасник може запитати доступ та дізнатися оцінку за конкретними критеріями, прочитати обґрунтування, цей аналіз допоможе в роботі.

Чи не вперше в Україні за конкурсною дегустацією можна було стежити онлайн.

Що ж стосується вин Шато Чизай, то дуже вітаю компанію з успіхом «Сакури Закарпаття» і Черсегі – дуже високі бали. Адже це молоді, свіжі вина, вони не є і не повинні бути складними, бо не мають витримки в дубі. Й у своїй стилістиці вони отримали одні з найкращих балів з можливих.

Щодо Піно Нуару, то, наскільки мені відомо, воно було розлите тільки за тиждень до конкурсу, після витримки в дубі, і ми оцінювали його в цьому стані. Думаю, що після кількох місяців витримки в пляшці, або, скажімо, і за рік, буде ще кращим: аромати трансформуються остаточно, вино стане більш зрілим, ще цікавішим. Я, будучи на виробництві, куштувала це вино, коли воно було ще в діжках.

Дуже класне вино і, хоч я вважаю Закарпаття краєм білих вин, це приклад гарного червоного. Воно має потенціал і цікаво побачити, як розкриється, як покаже себе далі», – каже винна експертка.

news-img

 

 

Як розповів директор виноробні Анатолій Полосков, результати компанії свідчать про рівень, який упевнено зростає:

«Коли ми говоримо про міжнародні стандарти оцінювання вин, найважливіше – не умовні «золото», «срібло» чи «бронза», а бали, які отримало те чи інше вино.

Вина, які представила на конкурс компанія Шато Чизай, здобули бали в проміжку від 84 до 86. І це максимальні оцінки в тих категоріях, в яких змагалися наші вина. Наприклад, якщо раніше, скажімо, українські білі молоді вина не піднімалися вище 68 балів, то тепер маємо усереднено 85, що в міжнародній класифікації є дуже високим результатом. У групі свіжих білих і рожевих вин наші – у лідерах.

Особливо ж відзначили наш витриманий Піно Нуар, котрий провів у дубовому баріку 18 місяців. Були дегустатори, які поставили цьому вину аж 97 балів. Це означає, що наша стратегія роботи з виноградниками і власне на виробництві –правильна».

Засновник компанії Шато Чизай Геннадій Гутман наголошує:

«Виноробня активно бере участь у виставках і конкурсах вина. Зараз українське і зокрема закарпатське виноробство переживає цікавий час, професійна оцінка продукту дуже потрібна й важлива. Ми повинні розуміти, чи обрали правильний напрямок руху, тверезо оцінювати помилки, якщо вони трапляються, та свої сильні сторони.

Підсумки конкурсу «Одеський залив» можемо вважати досягненням, звісно, розуміючи, що ще є куди зростати і, власне, щоденно над цим працюючи. Такий результат втішний, але передовсім є стимулом розвиватися. А це – основа філософії Шато Чизай!».

Подібні новини

news-archive Вино – вибір розумних і здорових. Доведено наукою

Культура, мистецтво, спорт, туризм, розваги, просвітництво й наука: усе це входить в коло інтересів компанії Шато Чизай.

Детальніше
news-archive Любов, помножена на знання, або Кілька причин обрати вино ліцензованої виноробні

Кожен закарпатець рано чи пізно починає вважати себе виноробом! Цей вислів належить до тих, про які кажуть: у кожному жарті є доля правди.

Детальніше
news-archive Сир + вино = смак Закарпаття

Відбулася презентація локальних продуктів із серії «Смаки Закарпаття».

Детальніше
news-archive Смачний й елегантний рух до Європи. Вина Шато Чизай готуються отримати захищене географічне зазначення: перша презентація відбулася!

Україна уже зовсім скоро отримає захищені географічні зазначення (ЗГЗ). Це світова практика, і надання продуктам такого статусу сприяє збереженню високої якості та промоції держави і регіону.

Детальніше