news-img

Опубліковано: 11.06.2019

Всеукраїнський конкурс виноробної продукції «Одеський залив» поповнив скарбничку дипломів Шато Чизай

Ще один конкурс вина і плюс три відзнаки – у доробку провідної виноробні Закарпаття! Цього разу лауреатами стали біле сухе вино унікального локального сорту Черсегі, розе «Сакура Закарпаття» та витриманий Піно Нуар врожаю 2017-го року. Шато Чизай отримав дипломи Всеукраїнського конкурсу виноробної продукції «Одеський залив», де оцінювали найкраще українське вино.

 

Шато Чизай отримав дипломи Всеукраїнського конкурсу виноробної продукції «Одеський залив». Цьогоріч це змагання вин було особливим: організатори запровадили кілька новацій, та і сам дегустаційний процес відрізнявся від звичного. Про це розповіла голова дегустаційної комісії конкурсу Євгенія Ніколайчук.

«Конкурс проводили на базі Лабораторії сенсорного аналізу в Одеській Академії харчових технологій. Це єдина лабораторія України, котра відповідає міжнародним стандартам. Перед конкурсом комісія «калібрувалася»: ми дегустували вина і визначалися щодо спільної мови в оцінювання. Адже кожен із дегустаторів має свій досвід, певну спеціалізацію, тож мусили дійти до спільного знаменника, бути «на одній хвилі». Також попередньо «калібрували» вина з вадами, адже деякі дегустатори-сомельє незнайомі з таким явищем.

В організації процесу цікавим було й те, що усунули дію чинників, які впливають на дегустатора і можуть відобразитися на його об’єктивності. Так, оцінювачі працювали поокремо, у спеціальних кабінках, сам на сам зі взірцями та планшетом із спеціальною програмою.

bottle

Pinot Noir

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Уперше на конкурсі було використане програмне забезпечення компанії Gustos Life: це гарантує об’єктивність.

Програма зберігає історію в базі, котру неможливо відкоригувати. А після конкурсу кожен винороб-учасник може запитати доступ та дізнатися оцінку за конкретними критеріями, прочитати обґрунтування, цей аналіз допоможе в роботі.

Чи не вперше в Україні за конкурсною дегустацією можна було стежити онлайн.

Що ж стосується вин Шато Чизай, то дуже вітаю компанію з успіхом «Сакури Закарпаття» і Черсегі – дуже високі бали. Адже це молоді, свіжі вина, вони не є і не повинні бути складними, бо не мають витримки в дубі. Й у своїй стилістиці вони отримали одні з найкращих балів з можливих.

Щодо Піно Нуару, то, наскільки мені відомо, воно було розлите тільки за тиждень до конкурсу, після витримки в дубі, і ми оцінювали його в цьому стані. Думаю, що після кількох місяців витримки в пляшці, або, скажімо, і за рік, буде ще кращим: аромати трансформуються остаточно, вино стане більш зрілим, ще цікавішим. Я, будучи на виробництві, куштувала це вино, коли воно було ще в діжках.

Дуже класне вино і, хоч я вважаю Закарпаття краєм білих вин, це приклад гарного червоного. Воно має потенціал і цікаво побачити, як розкриється, як покаже себе далі», – каже винна експертка.

news-img

 

 

Як розповів директор виноробні Анатолій Полосков, результати компанії свідчать про рівень, який упевнено зростає:

«Коли ми говоримо про міжнародні стандарти оцінювання вин, найважливіше – не умовні «золото», «срібло» чи «бронза», а бали, які отримало те чи інше вино.

Вина, які представила на конкурс компанія Шато Чизай, здобули бали в проміжку від 84 до 86. І це максимальні оцінки в тих категоріях, в яких змагалися наші вина. Наприклад, якщо раніше, скажімо, українські білі молоді вина не піднімалися вище 68 балів, то тепер маємо усереднено 85, що в міжнародній класифікації є дуже високим результатом. У групі свіжих білих і рожевих вин наші – у лідерах.

Особливо ж відзначили наш витриманий Піно Нуар, котрий провів у дубовому баріку 18 місяців. Були дегустатори, які поставили цьому вину аж 97 балів. Це означає, що наша стратегія роботи з виноградниками і власне на виробництві –правильна».

Засновник компанії Шато Чизай Геннадій Гутман наголошує:

«Виноробня активно бере участь у виставках і конкурсах вина. Зараз українське і зокрема закарпатське виноробство переживає цікавий час, професійна оцінка продукту дуже потрібна й важлива. Ми повинні розуміти, чи обрали правильний напрямок руху, тверезо оцінювати помилки, якщо вони трапляються, та свої сильні сторони.

Підсумки конкурсу «Одеський залив» можемо вважати досягненням, звісно, розуміючи, що ще є куди зростати і, власне, щоденно над цим працюючи. Такий результат втішний, але передовсім є стимулом розвиватися. А це – основа філософії Шато Чизай!».