fbpx
news-img

Опубліковано: 24.10.2024

Такий затишний смаколик. З яким вином подавати їстівні каштани?

Їстівні каштани – смачний сезонний продукт. Окрім як удома, їх їдять печеними на ярмарках, вуличних ринках і під час фестивалів, зокрема, часто це закуска, яку подають на свято молодого вина, або ж коли відзначають День святого Мартина. В Україні їстівні каштани найбільш популярні на Закарпатті – із середини жовтня кожен ринок хвалиться ящиками та кошиками з блискучими коричневими горіхами. Утім, і в інших регіонах їх можна знайти. А під що куштувати каштани? Авжеж, під вино! А яке пасує до каштанів: біле чи червоне вино? І що ми оберемо: зварити або ж подати запечені каштани?

Цікаві факти про каштани

Каштани здавна люблять у багатьох країнах, зокрема в Італії, Франції, Іспанії, Португалії, Греції і Туреччині.

В Італії відбуваються спеціальні фестивалі, присвячені каштанам (Sagra della Castagna).

Колись в Італії дикорослі каштани називали «хлібом бідняків». Але згодом їх почали культивувати і вони стали популярною закускою та основою смачних страв.

Назва іспанського музичного інструменту кастаньєти (без них неможливі виступи фламенко) походить саме від цього горіха.

У Франції з каштанів роблять солодкий крем «Crème de marrons», який часто використовують у десертах.

На Корсиці та у Швейцарії з них навіть варять пиво, в Італії та Франції – виробляють лікер.

bottle

Furmint

Витримані сухі вина

327 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Французький фразеологізм «Тягати каштани з вогню» означає виконувати важку або небезпечну роботу, результатами якої користується інший. Цей образ використаний у байці Лафонтена «Мавпа і кіт». Український відповідник: загрібати жар чужими руками.

За користь каштанів відповідають вітамін С, вітаміни А, Е, комплекс вітамінів групи В, кальцій, магній, цинк і залізо, великий вміст антиоксидантів.

Як готують каштани?

Зазвичай каштани печуть на відкритому вогні або в духовці.

У Франції каштани часто додають до м’ясних страв або десертів, а в Італії з них готують пюре та навіть хліб.

Свої кулінарні традиції є і в Угорщині, де з каштанового пюре роблять солодку випічку.

Каштани додають до різних страв, використовують у салатах, запіканках, суфле, пирогах, подають як гарнір. Дуже вишуканою стравою вважають ніжний французький крем-суп на основі каштанів.

А у нашому рідному Закарпатті каштани найчастіше готують не печеними, а вареними, щоби отримати ніжну текстуру та підкреслити солодкуватий смак. Після варіння каштани можна смакувати ще теплими, розламуючи руками.

Цей спосіб приготування відрізняється від популярного в Європі запікання, проте відображає місцеві гастрономічні вподобання. Варені каштани також добре поєднуються з сухими білими і легкими червоними винами.

Якщо ж хтось не боїться завдати собі праці з чищення варених каштанів, то з них вийде чудовий гарнір, який може прикрасити страву із запеченого м’яса.

Самі каштани їдять здавна, а от борошно з їстівних каштанів – відносно новий продукт, що з’явився у відповідь на тренди здорового харчування й обмеження глютену.

А ще це чудова ярмаркова страва під вино! У багатьох європейських країнах печені каштани традиційно є невід’ємним елементом осінніх і зимових ярмарків, також їх просто продають у ятках у місцях для прогулянок.

Особливо популярні каштани під час свят молодого вина, де слугують смачною закускою, а також на Різдво. Жаровня з каштанами, які запікаються на відкритому вогні, а поруч ятка з ароматним вином – дуже апетитно та створює приємну атмосферу.

news-img

З яким вином подавати каштани?

Отже – яке саме вино найкраще до такої закуски, як каштани?

Чудово смакують із легкотілими (або ж молодими) червоними або сухими білими винами, які підкреслюють солодкуваті, горіхові нотки каштанів.

Але тут велику роль відіграє і спосіб приготування каштанів!

Якщо ви приготували запечені каштани (на пательні на відкритому вогні чи в духовці) – оберіть червоне вино, яке красиво підкреслюватиме ноту димку. Соковитий смак напівсухого червоного вина Блауфранкіш, що має приємний літній букет букет, створить вдалу пару печеним каштанам, не домінуватиме над ними, і прикрасить своїми ягідно-фруктовими відтінками.

А ось відварені каштани, які отримують певну вершковість, маслянистість, відмінно поєднаються із шляхетним білим витриманим вином Фурмінт. Його тонкий аромат і свіжий смак з квітковими і мінеральними нотами додасть пікантності ніжній м’якоті каштанів. Вони дуже елегантно подружаться: каштан – плід дерева, а це вино так само знайоме з деревиною, адже провело 9 місяців у бочках з білого славонського дуба. Чудова пара для затишного вечора!

Кілька порад: як готувати та чистити

Ці прості кроки зроблять процес приготування швидшим і зручнішим!

Попередньо замочіть. Залишіть каштани на 30 хвилин у воді – це допоможе краще зняти шкірку після приготування.

Надріжте шкірку. Перед запіканням зробіть хрестоподібний надріз на шкірці каштанів, щоб уникнути «вибуху».

Час приготування. Варіть каштани близько 20 хвилин, а для запікання вистачить і до 20 хв. при температурі близько 180°C.

Простіше очистіть. Щоби легше очистити, після варіння або запікання помістіть каштани у теплий рушник і дайте їм «відпочити» хвилин 10. Їх зручніше чистити теплими!

Для чищення каштанів підійде невеличкий гострий ніж, яким підчеплюватимете та зніматиме шкірку.

Куштуйте такі затишні каштани під найкраще вино і нехай вам завжди буде смачно і радісно із Шато Чизай!