news-img

Опубліковано: 30.09.2022

Справжнє золото Карпат! У Шато Чизай триває збір урожаю

Сезон – так лаконічно і гордо виноградарі та винороби називають важку й водночас чудову пору – збір урожаю. Саме для цього працюють цілий рік, доглядаючи виноград і вболіваючи за його якість. З початку вересня (а інколи й із кінця серпня) до кінця жовтня: у цей час виноградарі отримують результати своєї роботи та передають у руки виноробів. Справжнє золото Карпат – це налиті соком грона винограду, які вже скоро стануть вином. Отже, найкраще українське вино із Закарпаття – саме в процесі народження.

 

Совіньйон Блан і Черсегі Фюсереш – із цих виноградів почався сезон у Шато Чизай. Совіньйон зазвичай іде першим, адже це вино найкраще смакує, коли ввібрало всю свіжість ягід, які збирають рано-вранці.

Тож і старт на винограднику урочища Мала Гора поблизу Берегова – саме з Совіньйону. Команда виноградарів задоволена: грона вже солодкі, соковиті, але не перестиглі.

Черсегі ж спершу збирають на винограднику поблизу села Мідяниця (Мукачівський район Закарпаття). Це ранній збір – для ігристого вина Carpathian Sekt.

Виноград уже здобув якості, потрібні для створення ароматного вина, але цукру набрав ще небагато – і це добре саме для секту, адже ігристе буде з невеликим вмістом алкоголю, легке, тендітне, це стиль цього вина.

bottle

Carpathian Sekt Chersegi

Carpathian Sekt

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Важкий 2022-й рік подарував просто чудовий виноград сорту Черсегі: чисте золото – радіє вся команда. Тому, які красиві й рясні грона вкладають у ящики, тішаться й збирачі врожаю.

А естафету переймають інші білі сорти – Мускат Оттонель, який улітку «зібрав» багато сонця та обіцяє дуже ароматне вино, а потім Піно Блан, який відомий ніжним букетом з фруктовими тонами. На черзі – Рислінги, Рейнський та Італійський.

Директор Шато Чизай з виноградарства Геннадій Вачиля розповідає:

«Цей сезон розпочався днів на 10 раніше, ніж торік, далося взнаки спекотне літо. Врожай досить хороший, незважаючи на сильну посуху: за 90 днів ми мали якихось 6 мм опадів. Це означає, що коріння лоз брало вологу з глибини. А це може дати цікаві результати в вині, виноробі люблять таке, адже коріння сягає нижчих шарів ґрунту, багатих на цінні речовини».

Щодо характеристик, то цукристість винограду помірна, це саме те, що ми й очікували.

Навряд можемо виділити якісь певні сорти, від яких сподіваємося чогось особливого – до всіх побажання високі, бо ж урожай заклався  нормальний.

Для відмінної якості винограду ми вже кілька років практикуємо штучне обмеження врожайності – на початку формування грон деякі з них видаляємо, аби лоза не була перевантажена та найкраще живила виноград. Ця технологія дає гарні результати: добірний виноград з чудовими якостями».

«Якщо вересень присвячений білим сортам, а також нашому винограду Блауфранкіш для створення ігристого вина Carpathian Sekt (тут також ідеться про ранній збір), то жовтень – час для червоних. Звісно, з нетерпінням чекаємо, що нам «скажуть» «зірки»: Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар

Регулярно проводимо так звані середні проби – беремо партії винограду (з цілого куща чи навіть із кількох на різних частинах ділянки) і перевіряємо характеристики – так визначаємо оптимальний час збору.

Авжеж, ми залежні від погоди і затяжні дощі не найкращий варіант, але плануємо збір різних сортів і з ділянок виноградників таким чином, аби мінімізувати несподіванки. Є підстави сподіватися, що врожай-2022 буде дуже вдалим!», – підсумовує виноградар.

news-img

Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман так коментує сезон-2022, який у розпалі:

«Я маю правило: оцінюю сезон і врожай тоді, коли збір завершений, а вино вже в бочках.

Загалом же цей рік був, зрозуміло, складний, із різних причин. І річ не у погоді, пізня весна не зашкодила, та й спекотне посушливе літо сприятливе для винограду. Натомість, продовжуючи доглядати виноград, ми в команді долали інші труднощі: починаючи від логістичних негараздів, подорожчання комплектуючих, пального й до приватних проблем, які спричинила війна…

Скажу головне: Україна незламна, українські виноградарі та винороби також, і точно вірять у краще (всім серцем вболіваємо за колег, друзів, чиї виноробні постраждали!). І при можливості всі працюємо на користь економіки, на користь держави, для створення гідного національного продукту. Дякуємо за цю можливість героїчним ЗСУ, всім силам оборони України!

Сподіваюся, що цього сезону ми закладемо чудове вино, і, так, є намір дечим здивувати. Маю надію на новинки, адже, як завжди, ми в Шато Чизай експериментуємо, шукаємо нові ідеї, нові смаки, народжені на Закарпатті, створені в Україні, створені для вас!

Бути добру!».