news-img

Опубліковано: 15.02.2024

Як смачно приготувати гаряче вино. Рецепти глінтвейна від команди Шато Чизай

Ми вирішили вас зігріти і підготували смачні рекомендації, як найкраще приготувати гаряче вино. Дуже цікава тема, адже у винній справі так важливі деталі. Який сорт обрати для улюбленого зимового напою, який у світі  називають і mulled wine? Які прянощі додати, щоби було і смачно, і не перевантажити ароматами напій? І ще важливе питання: брати сухе вино чи все ж солодше? Отже, для вас – рецепти глінтвейну від нашої команди. Три чарівні спеціалістки компанії, три вина і вся любов Шато Чизай – зустрічайте!

КІЛЬКА РЕКОМЕНДАЦІЙ

УВАГА! По-перше, дуже просимо: не перегрівайте вино для глінтвейну, градусів 70 буде досить!

Лайфхак: спершу залийте спеції невеликою кількістю вина, трохи прогрійте (у жодному разі не кип’ятіть) і зачекайте, щоби настоялися, а вже потім додавайте решту вина і фрукти. Так прянощі краще віддадуть свої пахощі.

Підсолоджуйте вже за смаком і бажано медом, ми умисно обрали вина, які трошки солодкуваті завдяки природній солодкості винограду, щоби не додавати у напій цукор.

Додати насиченості, аромату та зробити глінтвейн ще більш зігріваючим допоможе келишок міцного – і тут ми рекомендуємо додавати саме виноградні напої, як-от бренді, щось із нашої серії міцних напоїв, навіть Вишневу наливку, а найкраще – звісно, коньяк. До речі, саме такий теплий келих миттєво допоможе, коли ви змерзли чи, скажімо, промочили ноги. Або просто увечері п’ятниці для релаксу.

bottle

Merlot

Chateau Chizay

187 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

КЛАСИКА

Почнемо з неї і … секрету! Інга Лебідь, технологиня Шато Чизай, учасниця національної дегустаційної комісії «Укрвинпрому», надає рецепт, за яким свого часу компанія випускала глінтвейн у пляшках.

Пані Інга обрала для глінтвейну напівсухе Мерло із колекції Chateau Chizay –завдяки вдалому поєднанню фруктових і пряних відтінків у букеті.

Завідувачка лабораторії Шато Чизай підходить до справи серйозно, по-науковому і надає точні, до долі грама, пропорції спецій. Звісно, ми не пропонуємо вам важити кожні прянощі на високоточних вагах, але розуміння пропорцій це дає.

Отже, перелік прянощів для глінтвейну від пані Інги (на пляшку вина): духмяний перець 0,3 г, кора кориці 01, г, гвоздика 0,2 г, мускатний горіх 0,05 г, ванілін 0,01 г. За смаком – скибочки лимона чи апельсина, за бажанням мед.

Ммм, як ароматно та смачно!

БІЛИЙ ГЛІНТВЕЙН

Саме такий оригінальний напій пропонує приготувати Олеся Спіцина, комерційна директорка Шато Чизай. Чудова ідея!

Вибір – напівсолодке вино Moscato із колекції Chateau Chizay, завдяки виразному виноградному аромату та природній солодкості. Це вино, звісно, дуже смачне саме по собі, і задача – його не перевантажити.

Зі спецій – зірочка бодяну та щіпка мускатного горіха, з фруктів – скибочки лимону та трошки цедри для прикраси. І у вас у руках елегантний і делікатний напій для теплого вечора.

Насолоджуйтеся букетом, багатим на тони соковитого стиглого мускатного винограду!

До речі, З ЧИМ КУШТУВАТИ? Традиційно на ярмарках гаряче вино п’ють із стравами, які готують на вогні, та з ароматною, часто фруктовою випічкою.

Думаємо, що відмінним десертом до глінтвейну буде запечене яблуко з медом і корицею.

 

news-img

ПРЯНИЙ НАСТРІЙ

Ольга Рижко, керівниця відділу Туризму, пропонує доповнити фруктовий характер вина Blaufrankisch прянощами. Кориця, кардамон, бодян, гвоздика, чорний перець – її вибір. На додачу – кружальця апельсину. Радить обирати не мелені спеції, а цілі, і трошки підігріти їх на сухій сковорідці.

ЩЕ СМАЧНА ІДЕЯ

Безалкогольний глінтвейн! Чому ні? Наш чудовий виноградний сік, трохи улюблених спецій і пару скибок цитрусів – смачно і затишно, а ще й корисно. Навіть можна розбавити водою – сік від Шато Чизай дуже концентрований.

Обирайте рецепт, готуйте, діліться своїми враженнями, знімайте свої глінтвейни та позначайте нас в історіях у Instagram і Facebook!

Вина для вашого найкращого глінтвейну замовляйте у нашому Онлайн-магазині, колекція Chateau Chizay.

Най вам буде смачно, тепло і радісно!