«Бордо – Закарпаття». Навчання про виноробство і винний туризм
news-img

Опубліковано: 01.06.2021

«Бордо – Закарпаття»: навчання для спільного успіху. Chateau Chizay Academy продовжила відкриті семінари для фахівців виноробства і туризму

У найзахіднішій області України пройшли заходи Програми міжнародної співпраці «Бордо – Закарпаття». 27 і 28 травня експерти з провідного виноробного регіону світу провели навчання для виноробів, фахівців винної справи та туризму, викладачів і студентів відповідних спеціальностей. Програму у 2019-му році започаткувала Chateau Chizay Academy для того, щоби через спільний розвиток іти до спільного успіху: виноробства, туризму, Закарпаття, України.

«Виноробство – це шанс для розвитку туризму, а туризм – це шанс для розвитку виноробства», – вважає Стефан Баде, професор економіки і маркетингу виноробства ліцею Бордо, Бланкфор.

Він провів лекцію про розвиток туризм в Бордо, назва якої «Від нуля до 4,3 млн. туристів на рік». Експерт детально розповів шлях регіону Бордо від виноробного, але не надто популярного у гостей містечка до приголомшливо активного туристичного центру.

Площа виноградників Бордо сягає 112 тисяч гектарів, діють близько 6600 виноробень, там створюють найбільше найцінніших вин світу. А відвідуваність туристами до пандемії наближалася до цифри в 5 мільйонів гостей на рік.

Рецепт успіху – злагоджені дії всіх, хто може долучитися до розвитку: від влади і до приватного сектору. Зокрема, велику роботу з популяризації Бордо та організації прийому гостей здійснює Туристичне бюро.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

165 Грн

Купити вино
news-img

 

«Об’єднання навколо ідеї спільного розвитку – саме те, що сьогодні потрібно Закарпаттю. Маєте чудовий потенціал: вдале розташування, природні принади, гори, термали, смачну кухню і вино, яке гідне, щоби бути представлене гостям з усього світу. Варто додати роботи над логістикою та популяризацією – і вас чекає успіх. Звісно, для цього варто згуртуватися та наполегливо працювати!», – каже Стефан Баде.

Про практичні теми виноробства, тонкощі технологій створення білих, рожевих і червоних вин докладно навчав Гільєрме Мартінз, енолог, PhD з мікробіології та біотехнології, Вища агрономічна школа Бордо.

Його лекції цікаві всім гостям, а найбільшу користь приносять практикам. Так, присутні на заняття винороби Закарпаття, яких називають «малими», відзначили: інформація, наведена енологом у двох насичених семінарах, заощадила їм довгі місяці пошуку даних у різних джерелах, а найімовірніше, навіть роки, витрачені на невдалі експерименти. Кожна лекція викликала чимало конкретних питань і пан Гільєрме охоче консультував виноробів і студентів напрямків виноградарства і виноробства.

Куратор Chateau Chizay Academy, віцепрезидент виноробної компанії Шато Чизай Ігор Радомисельський наголосив:

«До свого успіху саме в туризмі Бордо йшло 30 років. У нас, Закарпаття, є шанс зробити це швидше. Звісно, якщо вже працювати. Виноробство може стати рушієм цієї справи».

news-img

«Та передовсім ми повинні розвивати винну культуру. І Програма «Бордо – Закарпаття» спрямована саме на покращення рівня виноробства регіону, тому великий акцент на практиків і студентів. Закарпатське вино повинно асоціюватися з якісним продуктом! Це чи не перша мета проєкту.

Сьогодні за статистикою українець вживає 4 літри вина на рік, а от міцних напоїв значно більше. У Франції ці цифри протилежні – вина там споживають у понад 10 разів більше, і рівень здоров’я та тривалості життя значно вищий.

Зменшити споживання горілки та дешевого пива, підняти кількість вживання якісного вина – це і про здоров’я, і про створення робочих місць, розвиток економіки, і загалом розвиток регіону.

У розвитку туризму на Закарпатті варто робити ставку на виноробство. Чим більше у нас буде гідних виноробень – тим краще для всіх. Тому ми і вкладаємо зусилля та ресурси в навчання і вдячні партнерам за підтримку!», – каже пан Ігор.

Учасники Програми «Бордо – Закарпаття» також відвідали виноградний масив Мала Гора поблизу Берегова, де взяли проби ґрунту на різних ділянках для дослідження. Тож – далі буде…