Опубліковано: 10.07.2019
Як відкоркувати вино без штопора?
Ви вирішили принести в гості улюбленого вина, а, як прийшли, прикрість: у господарів немає штопора? Або виїхали з друзями на природу, а штопор забули – тут і до сусідів не підеш, і магазину за рогом немає? Щоб не позбавляти себе смачного вина, варто спробувати один із способів, як відкрити вино без штопора за допомогою кмітливості та підручних засобів.
Але спершу наголосимо на тому, які методи ми НЕ РАДИМО!
За жодних умов не варто відкорковувати вино зубами. Ви або наїстеся несмачного корку, або пошкодите щелепу.
НЕ рекомендуємо РИЗИКОВАНИЙ спосіб, який, втім, доволі популярний:
Корок можна вибити знизу, злегка постукуючи долонею по денцю, і корок почне поступово виходити з горлечка (принаймні, так свідчать народні перекази). Тут необхідне терпіння – занадто сильний удар може обернутися катастрофою. Важливо бити саме долонею, а не пальцями – тоді між денцем і рукою утворюється повітряний прошарок. Можна також скористатися повною пляшкою газованої води. Якщо ви, попри наші поради, все ж хочете саме вибити пробку, б’ючи пляшку не долонею, а книжкою або по столу – обмотайте дно пляшки ганчіркою, щоб не розбити.
Спосіб «Ніндзя», КАТЕГОРИЧНО НЕ РЕКОМЕНДОВАНИЙ
Не варто відбивати горлечко у пляшки! Шибайголови можуть запевнити вас, що це легко і просто, але це не так. Крім бризок, як винних, так і скляних, уламки можуть потрапити в сам напій, а це смертельно небезпечно.
Спосіб ГЛІНТВЕЙНОВИЙ
Що знадобиться:
– каструля
– гаряча вода
Поставте пляшку в гарячу воду і нагріте вино саме повільно видавить корок зсередини. Попри простоту і безпечність методу, ми його все ж не рекомендуємо. Адже вино слід подавати правильної температури, а саме від 8-10 градусів для легкого білого і до щонайбільше 18 для витриманого червоного, але загалом ліпше, щоби вино було сильніше охолодженим, ніж перегрітим. Тож недолік цього методу очевидний: або чекати, поки вино охолоне, або робити глінтвейн.
А тепер про способи, які (із застереженнями) можна використати, щоби відкоркувати вино без штопора.
Спосіб перший, ТЕХНІЧНИЙ
Що знадобиться:
- шуруп
- викрутка
- плоскогубці/молоток з обценьками
Акуратно вкрутіть шуруп на дві третини, а після повільно витягніть шуруп плоскогубцями або обценьками, в ідеалі корок вийде разом з ним. Найкраще, щоб шуруп був якомога товщий.
Підвидом цього способу можна вважати відкоркування пляшки за допомоги ключа, який важливо встромити в корок під кутом. Відверто: не пробували, чекаємо на відгуки!
Спосіб другий, АРМІЙСЬКИЙ
Що знадобиться:
- кишеньковий ніж
- акуратність
У цьому способі головне – не пошкодити пальці. Плавно введіть ніж з вузьким лезом в пробку, поверніть ніж ліворуч-праворуч, поступово витягаючи пробку з горличка. Як опору використовуйте свою руку, перехопивши пляшку за шийку нижче ножа.
Якщо корок дуже кришиться, краще використовувати інший спосіб, щоб шматочки не потрапили в вино. Якщо лезо ножа задовге, оберніть його рушником, щоб не пошкодити руку.
Спосіб третій, ПРИМІТИВНИЙ
Що знадобиться:
- олівець / ручка / сильний палець.
Зрештою, якщо поруч немає жодних інструментів, корок можна просто проштовхнути всередину.
Пляшку краще тримати подалі від людей, а самому закрити чимось свій одяг – вино може бризнути, і сильно. Крім того, корок залишиться плавати в вині, що теж не дуже приємно. Так що це спосіб для тих, хто не хоче зайве морочитися.
Спосіб четвертий, ВМІЛІ РУКИ
Що знадобиться:
– шнурок або мотузка
– викрутка
Для тих, хто чи то хоче трохи поморочитися, або ж не зміг відкоркувати вино в інший спосіб, вигадали метод зі шнурком.
Шнурок чи шматок мотузки зав’язують вузликом на кінці і проштовхують в корок так, аби вузлик потрапив уже в саму пляшку, а потім висмикують. Хто спробував – відгукніться, будь ласка, чи вдалося!
Ще варіанти:
Легенди розповідають, що корок можна «витиснути», якщо раптом під руками опинився шприць з товстою голкою (звісно, стерильний!), просто накачавши всередину пляшки повітря.
Інші перекази говорять, що можна нагрівати горличко там, де корок, і трошки нижче, за допомоги, скажімо, запальнички (спершу варто прибрати етикетку та загалом дбати про те, аби нічого не зайнялося). Мовляв, корок вилізе до половини і можна буде його висмикнути.
Але не оцінюємо ефективність цих способів, оскільки не випробовували і, головне, маємо для вас найкращий варіант!
ІДЕАЛЬНИЙ ВАРІАНТ
Для тих, хто не має при собі штопора, чудова пропозиція від Шато Чизай!
Вина із металевою закруткою, або ж screw cup!
О ні, це не варіант «дешевого», тобто не найкращого вина! Це світова тенденція. По-перше, це комфортно. По-друге, металева закрутка в чомусь навіть ліпша за традиційний корок. Так-так!
Screw cup відмінно захищає вина від потрапляння кисню. Часом кисень, який проникає в пляшку через мікропори корку, дійсно потрібен. Але для свіжих білих, рожевих і навіть молодих червоних (які не потребують витримки у пляшці) закрутка є оптимальним рішенням. Тож сміливо обирайте таку пляшку та насолоджуйтеся вином і спілкуванням!
І бонус! Вина bag in box – саме те, що треба для пікніка: і зручно, й економно, і об’єм саме для гарної компанії! Зазирніть у наш онлайн-магазин ТУТ!
Нехай у вас завжди буде змога і настрій посмакувати вином, а Шато Чизай подбає, аби вибір і задоволення від результату були найкращими!