Опубліковано: 31.03.2023
Весна на винограднику. Сезонна обрізка винограду завершена. Запевняємо: березневі морози лозам не зашкодили
До тепла готові! Сезонна обрізка винограду, якою виноградарі Шато Чизай опікувалася з початку року, виконана на 100%. Завершують підв’язку кущів та беруться за інші весняні роботи на плантаціях. Догляд за виноградниками – робота для цілого року, адже від здоров’я лози залежить майбутній врожай, значить, і вино. А його якість має бути безкомпромісно чудовою – це правило Шато Чизай.
Отже, сезонна обрізка, яка розпочинається в перші тижні року, добігла кінця за графіком. Хоч уже й весна, середня температура за добу не перевищувала 10-15 градусів тепла, і виноград не прокинувся завчасно.
І раптове похолодання, яке налякало майже всю Україну та зокрема Закарпаття наприкінці березня, лозам ніяк не зашкодило – запевняє директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля.
«Якісно і своєчасно виконана зимова обрізка лоз також зменшує ризики пошкодження молодих пагонів при пізніх заморозках, які трапляються на Закарпатті на початку весни», – говорить виноградар.
«Виноград – напрочуд розумна рослина. Він не поспішає прокидатися, доки точно не буде для цього сприятлива погода. І коли абрикоси чи персики вже стоять в цвіту, який, на жаль, може зустрітися з пізніми весняними заморозками, лоза ще спить та набирається сил на сезон.
Завершуючи сезонну обрізку, ми це бачимо: виноград ще в спокої, але щойно впевнено потепліє, ми побачимо ці гарні перші бруньки і зовсім скоро ніжні молоді листочки», – розповідає Геннадій.
Він каже: команда виноградарів уже береться за весняні польові роботи. Зараз триває мульчування лози. Це одна з екологічно дбайливих практик виноградарства в компанії: обрізки лози не вивозять з виноградника та, авжеж, не спалюють, а спеціальним чином складають у міжрядді, де їх подрібнить трактор, перетворивши на природне добриво, на мульчу.
Також уже проводять міжкущовий обробіток виноградників, глибоке рихлення. Ці операції добре впливають на якісь ґрунту, накопичення вологи, дихання землі та коріння лоз, зменшення проростання бур’янів.
Хоча виноградарі Шато Чизай і підтримують тезу, що «лоза повинна страждати», дбайлива, ба навіть ніжна турбота про виноград – їхня місія.
Наступна операція, на яку чекають лози – це весняне омивання винограду. Спеціально обладнаний трактор влаштує «душ», який допоможе освіжитися після зимового сну та змити все зайве з виноградних кущів. Як кажуть у Шато Чизай, після цих «водних процедур» лози починають «усміхатися».
Усі ці клопіткі й ресурсозатратні, але такі потрібні дії в подальшому позитивно вплинуть на розвиток винограду. А значить – на якість врожаю і, відповідно, вина.
А коли виноградники вже зазеленіють, приїжджайте в Шато на екскурсію і дегустацію: у нас цікаво про виноградарство і виноробство, а ще красиво і смачно!