fbpx
news-img

Опубліковано: 16.10.2019

Музичний фільм «Ой на горі винобрання»: перлини культури з натхненням закарпатського вина

Уявити Закарпаття без вина? Напевно, неможливо.

І програму з найулюбленіших пісень і танців краю зафіксували у музичному фільмі під назвою «Ой на горі винобрання» від «Akurat Закарпаття» за участю Закарпатського народного хору. Його презентували на святі відкриття Музею винороба Чиза.

Артисти Закарпатського народного хору просто посеред виноградників виконали перлини фольклору Закарпаття.

Основа композиції, якій уже аплодували європейські столиці – тема вина. А саме старт його створення: збір винограду і початок переробки, те, що на Закарпатті називають особливим і гарним словом «винобрання».

Здавна у кожному виноробному регіоні світу збір урожаю є великим і веселим святом. Цей настрій і передає програма і фільм.

bottle

MERLOT

Витримані сухі вина

197 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

 

Продюсерка фільму, засновниця «Akurat Закарпаття» Наталія Штефуца розповіла: загорілася зняти програму, щойно побачила її у виконанні легендарного колективу:

«Якраз і сезон, виноград збирають! Відразу подумала саме про виноградники Малої Гори, мені дуже подобаються краєвиди.

Я багато уваги приділяю популяризації Закарпаття. І коли побачила композицію «Ой на горі винобрання», зрозуміла, що її треба показувати масово як закарпатцям, так і українцям, і далеко за нашими кордонами.

Вона уособлює найкращі традиції Закарпаття: народні пісні, танці, костюми, обряди, ну і, звичайно, виноградники, збирання врожаю й саме виноробство».

Наталія Петій-Потапчук, Заслужена діячка культури України, художня керівниця заслуженого академічного Закарпатського народного хору, розповіла про народження композиції «Ой на горі винобрання».

«Коли я прийшла в Закарпатський народний хор, то вирішила, що нам варто створити програму, яку буде якнайбільш близька закарпатцям, і дуже життєву.

Вино – символ Закарпаття, і це мало бути пов’язане саме з вином. І, без сумніву, з різними культурами, які дружно співіснують у Закарпатті. Ці музику, пісні і танці більшість краян знають і люблять з дитинства.

Хотілося надати максимальну автентичність. Спільними зусиллями все вдалося, і зараз композиція дуже популярна, дуже улюблена, їй аплодували у столиці, у багатьох містах Європи.

Тепер її зможе побачити глядач не тільки на концертах», – говорить Наталія Йосипівна.

Першими переглянули фільм відвідувачі відкриття Музею винороба Чиза – першого Музею історії і культури виноградарства і виноробства Закарпаття. Показ відбувся атмосферно: у виносховищі посеред бочок із вином.

Побачити музичний фільм «Ой на горі винобрання» можна в акаунті «Akurat Закарпаття».

news-img

 

 

Подібні новини

news-archive Винороб Чиз Запрошує! Перший Музей виноградарства і виноробства Закарпаття відкрили у Берегові

Він жив у XIII столітті і ожив у XXI. Винороб Чиз – реальна історична фігура, перший власник виноградників і виробник вина в урочищі поблизу Берегова, що нині носить ім’я на його честь.

Детальніше
news-archive Надія Семенець: «Зроблено з любов’ю – це про Шато Чизай!»

Відчути не тільки аромат і смак вина, але і його магію можна там, де вино створене. Так кажуть ті, хто знається. У місці свого народження вино показує особливість теруару, сорту, працю винороба, а ще й любов, вкладену у кожну краплю. Тому такий популярний винний туризм, який у світі є трендом. Ти їдеш по відпочинок, по […]

Детальніше
news-archive Забіг на виноградниках 150 років по тому. На Закарпатті відбувся перший Chizay Wine Run

Бігти посеред ароматів Черсегі, Мерло, Каберне і Піно Нуару… Близько двох кілометрів подолали учасники Chizay Wine Run – Винного Забігу в урочищі Чизай, що поблизу Берегова.

Детальніше
news-archive Закохати в Закарпатське! Шато Чизай представив вина на фестивалях у Києві і Харкові

Тисячі наповнених келихів, сотні відкоркованих пляшок і безліч усмішок радісних гостей! Виноробна компанія Шато Чизай 14 і 15 вересня знайомила зі своїми винами у найбільших містах країни: в Києві та Харкові.

Детальніше