news-img

Опубліковано: 16.10.2019

Музичний фільм «Ой на горі винобрання»: перлини культури з натхненням закарпатського вина

Уявити Закарпаття без вина? Напевно, неможливо. Програму з найулюбленіших пісень і танців краю зафіксували у програмі під назвою «Ой на горі винобрання», знявши музичний фільм. Винобрання – так у нашому краї називають збір врожаю винограду.

Стрічку від «Akurat Закарпаття» за участю Закарпатського народного хору презентували на святі відкриття Музею винороба Чиза.

Артисти Закарпатського народного хору просто посеред виноградників виконали перлини фольклору Закарпаття.

Основа композиції, якій уже аплодували європейські столиці – тема вина. А саме старт його створення: збір винограду і початок переробки, те, що на Закарпатті називають особливим і гарним словом «винобрання».

Здавна у кожному виноробному регіоні світу збір урожаю є великим і веселим святом. Цей настрій і передає програма і фільм.

bottle

Merlot

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

 

Продюсерка фільму, засновниця «Akurat Закарпаття» Наталія Штефуца розповіла: загорілася зняти програму, щойно побачила її у виконанні легендарного колективу:

«Якраз і сезон, виноград збирають! Відразу подумала саме про виноградники Малої Гори, мені дуже подобаються краєвиди.

Я багато уваги приділяю популяризації Закарпаття. І коли побачила композицію «Ой на горі винобрання», зрозуміла, що її треба показувати масово як закарпатцям, так і українцям, і далеко за нашими кордонами.

Вона уособлює найкращі традиції Закарпаття: народні пісні, танці, костюми, обряди, ну і, звичайно, виноградники, збирання врожаю й саме виноробство».

Наталія Петій-Потапчук, Заслужена діячка культури України, художня керівниця заслуженого академічного Закарпатського народного хору, розповіла про народження композиції «Ой на горі винобрання».

«Коли я прийшла в Закарпатський народний хор, то вирішила, що нам варто створити програму, яку буде якнайбільш близька закарпатцям, і дуже життєву.

Вино – символ Закарпаття, і це мало бути пов’язане саме з вином. І, без сумніву, з різними культурами, які дружно співіснують у Закарпатті. Ці музику, пісні і танці більшість краян знають і люблять з дитинства.

Хотілося надати максимальну автентичність. Спільними зусиллями все вдалося, і зараз композиція дуже популярна, дуже улюблена, їй аплодували у столиці, у багатьох містах Європи.

Тепер її зможе побачити глядач не тільки на концертах», – говорить Наталія Йосипівна.

Першими переглянули фільм відвідувачі відкриття Музею винороба Чиза – першого Музею історії і культури виноградарства і виноробства Закарпаття. Показ відбувся атмосферно: у виносховищі посеред бочок із вином.

Побачити музичний фільм «Ой на горі винобрання» можна в акаунті «Akurat Закарпаття».

news-img