news-img

Опубліковано: 07.01.2024

Бренді, коньяк і компанія. Виноградний дистилят – міфи і правда

Якщо слово «коньяк» чули всі, то поняття «виноградний дистилят» менш відоме, наче із професійного лексикона виноробів та винокурів та, відверто, не зовсім зрозуміле. Вважаємо, що це варто виправляти! Тож познайоммося: що ж таке винна дистиляція і які напої вона дозволяє створювати. І до чого тут Grape White Blend, Grape Gold Blend, Grape Red Blend і навіть Вишнева наливка від Шато Чизай… Спойлер: це також про ті самі бренді та коньяки. Так-так, ми не помиляємося: термін «коньяки України» наразі дозволено вживати у нашій державі.

 

Виноградні дистиляти – міцні спиртові алкогольні напої, одержані перегонкою виноградного вина або збродженого вичавленого винограду. Так сухо цю категорію напоїв характеризує закон.

У підручниках же розповідають, що такий тип напоїв існує по всій планеті (звісно, там, де вирощують виноград):

«Виноградний дистилят – це найширша група високоградусних алкогольних напоїв, створених на основі винограду різних сортів.

Подібні види спиртного зі специфічним національним колоритом представлені практично у кожній країні світу».

І, без сумніву, свої міцні виноградні напої має і матиме Україна як виноробна держава.

bottle

GRAPE GOLD BLEND

Міцні напої

277 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Ми вважаємо виноробство (а створення виноградних дистилятів належить саме до цієї справи, адже йдеться про виноград і про саме вино) якщо не магією, то чимось схожим на мистецтво.

Тож і дамо слово фахівцю, ба більше – зазирнемо в місце, де створюється цей продукт, який колись називали «аква віта» і досі називають spirit.

«Ми зараз перебуваємо просто у найновішій історії виноробства Закарпаття – на виробництві коньяків і напоїв за коньячною технологією, яке виноробня Шато Чизай запустила в 2023 році на Закарпатті.

А саме в серці цього об’єкту – цеху з перегонки виноматеріалу (тобто, небутильованого вина) на винний дистилят, або ж коньячний спирт», – розповідає Дмитро Шолудько, директор компанії, один з провідних спеціалістів зі створення ігристих вин і коньяків України.

Тут розташований винний куб або перегінний апарат, який і здійснює дистиляцію вина в спирт (той самий виноградний дистилят). Дуже спрощено кажучи, цей апарат підігріває вино і збирає спирт, який починає випаровуватися першим.

Цей «конденсат» має різні фракції, які важливо розділити, взявши в роботу тільки найкращу і найчистішу –  «серце». Крім того, щоби отримати найбільш якісний спирт, дистиляцію можна робити кількаразово (багатоступенево). Відтак проводять ще чимало маніпуляцій, аби спирт став основою напою.

news-img

Одним із таких процесів є витримка спирту в дубі.

Що дає бочка – про це неодмінно розповімо в деталях трохи згодом.

Якщо коротко, благородний дуб дарує спирту зрілість, пом’якшує його та надає особливих відтінків аромату і смаку, що проявляться в майбутньому продукті.

✅ Отже, виноградний (винний) дистилят – це спирт, створений із вина.

✅ Якщо він відповідатиме певним правилам і проведе тривалий час в дубі, вважатиметься коньячним витриманим спиртом.

✅ Усі виноградні бренді та коньяки України (власне, всього світу) створюються на основі винного дистиляту.

✅ Тож виноградний дистилят – по суті просто ще одна назва коньячного спирту.

Таким чином, наша серія Grape Blend – напої, створені за коньячною технологією, а відрізняє їх від тих, які можна маркувати як «коньяк України» тільки термін витримки спирту.

🍇 Grape White Blend містить спирт, який був створений із вин сортів Черсегі і Фурмінт і не витримувався в дубі, натомість 7 місяців відпочивав у нейтральних ємностях.

🍇 Grape Gold Blend – напій, чия основа пройшла витримку 6 місяців у бочці з-під «Троянди Карпат». Результат – трохи солодкавий м’який букет з довгим посмаком.

🍇 Grape Red Blend – на основі дистиляту з червоних сортів із 12 місяцями витримки в барику, в якому перед рік відпочивав Закарпатський Кагор.

А як же ж Вишнева наливка «Cherry»? Її ми створили з винного дистиляту, який гарно подружився з українськими вишнями і створив соковитий смак напою.

Відкривши нове виробництво та створивши нову колекцію на основі винних дистилятів, Шато Чизай стверджує себе як мультипродуктова компанія повного циклу виробництва.

Адже має в асортименті всі види виноробної продукції – від соку, тихих, ігристих, особливих солодких і витриманих вин до міцних напоїв.

А вже скоро очікуйте від нас дуже цікаву новинку! І це також – про нову історію виноробства Закарпаття…