fbpx
news-img

Опубліковано: 22.07.2024

Повноліття виноградників. Факти про скарб Шато Чизай і Закарпаття та секрети успіху

У 2024-му виноградники Шато Чизай «відзначають» 18 років. Це вік, коли в Україні людина стає офіційно повнолітньою. А що це означає для винограду? Виноградарі, які нерідко проводять паралелі між людьми та цією дивовижною рослиною, кажуть – з цього періоду лози уже не «підлітки», виноград стає дорослішим і готовий давати найкращі врожаї. Тож ми вирішили своєрідно відзначити цей рубіж нашого скарбу та, не будьмо скромними, гордості Закарпаття. У проєкті «Повноліття виноградників» розповідатимемо все цікаве про наші плантації. Почнімо з фактів. А також повідомимо секрет – завдяки чому найважливішому нам вдається виростити виноградники та радіти врожаям.

🍇 Виноградники Шато Чизай посаджені у 2006 році, це знакова подія для виноробства Закарпаття й усієї України.

🍇 272 гектари – це близько 1 млн. 100 тис. виноградних кущів, що відповідає кількості населення Закарпаття.

🍇 Три масиви – Мала Гора, Мідяниця і Завидово, й у кожної мікрозони свої особливості та сорти.

🍇 18 технічних сортів винограду (з яких робимо вино та сік) і кілька столових.

🍇 Щоби засадити масив Мала Гора менш ніж за тиждень, знадобилося більше двох років підготовки.

🍇 Люди спеціально приходили подивитися на процес: розмітка ділянок лазером і суперкомбайн дивували.

🍇 Сьогодні виноградники Шато Чизай – один із символів Закарпаття.

bottle

BESTSELLERS

Подарункові набори та сети

1146 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

А почалося все із Мрії, в яку вірила спершу тільки одна людина – Геннадій Гутман, засновник Шато Чизай. У цій СТАТТІ він розповів, як задумав відродити виноробство Закарпаття. І про те, як це втілюється.

Та ми обіцяли й секрет. Тож, із перших вуст – у чому запорука успіху вирощування виноградників Шато Чизай. Насправді все наче просто, але дуже і дуже складно втілити…

По-перше, праця – професійна та віддана.

«Виноградники Шато Чизай – це гордість не лише підприємства, а й всього Закарпаття, зазначає. Поруч із нашою командою це – найцінніший актив і водночас – та сфера, що потребує постійних інвестицій. Адже виноградарство – методична, клопітка та постійна робота без вихідних і відпочинку.

Те, що після збору врожаю виноградарі відпочивають – міф. Бо лише постійна праця є запорукою найвищої якості винограду. Звісно, найкращі саджанці, суперпрофесійне закладання виноградників, загалом наш теруар – це вже чудові передумови для хорошого врожаю. Але в основі – важкий і вдумливий труд», – каже власник компанії Геннадій Гутман.

news-img

По-друге, передові виноградарські практики.

Директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля розповідає, що впродовж багатьох років експериментували, застосовували та зрештою виводили найкращі саме свого теруару та лоз практики – формування та підв’язування куща, захисту рослин, роботи з ґрунтом та іншого догляду:

«Ми давно використовуємо провідні виноградарські техніки та протоколи, запровадженням яких завдячуємо всій нашій агрокоманді, а також міжнародним консультантам – Золтану Шлезаку, який є президентом Європейської асоціації сомельє, та головному агроному легендарного виноробного регіону Токай Дьордю Ровжі. Серед цих практик – і обмеження врожайності, що за останні роки показало гарні результати саме в вині».

По-третє – ретельне планування всіх процесів і швидка реакція на зміни.

«Авжеж, успіху не було би без ретельного планування. Наш сезон розписаний наперед у деталях і графіках. Водночас постійно тримаємо руку на пульсі: щоденно моніторимо стан справ щодо ділянок і сортів. Так, до прикладу, наші виноградарі на вечірніх нарадах скидають команді фото стану лоз на цей день. Моніторинг і постійний контакт з консультантами дають змогу превентивно запобігти проблемам, що могли б виникнути на винограднику. Працюємо завжди вдумливо, з налаштуванням на мету. Вона проста: створювати найкраще вино.

А ще ми дуже любимо те, що робимо. Для нас це – справа життя. Бути добру!», – підсумовує Геннадій Гутман.

Запрошуємо вас у наш світ винограду, вина та любові! Відзначаючи повноліття виноградників, ділитимемося цікавим із життя наших плантацій. А ще до початку сезону збору врожаю готуємо дещо особливе.