news-img

Опубліковано: 20.11.2018

Вино як мрія: Олег Скрипка на Закарпатті виготовляє авторські вина “Країна Мрій”

Закохавшись у закарпатські виноградники та місцеві вина, згадуючи свій французький період життя, із метою пропагувати якісні українські продукти, музикант, лідер гурту «ВВ», культурний діяч Олег Скрипка став… виноробом. Втілив мрію: разом з Chateau Chizay створив авторські вина “Країна Мрій”.

 

 

Розе – фаворит: Олег Скрипка віддає перевагу вину, зробленого з червоного винограду за «білим методом». Сік для такого напою видобувають без механічного чавлення, і він вважається не тільки максимально багатим найціннішими речовинами, але й найбільш вишуканим за смаком. Саме тендітності в букеті та особливого характеру й шукає пан Олег у винах, які взявся виготовляти цього сезону на Закарпатті.

Рожеве з винограду Піно Нуар, зібраного на південному схилі Малої гори поблизу закарпатського Берегова, буде одним із двох вин під авторською маркою «Країна мрій». Друге – біле з Трамінеру, шляхетного сорту, що колись прославив місцеве виноробство на всю Європу: саме з нього — легендарна «Троянда Закарпаття». Утім, у варіанті Скрипки це вино буде аж ніяк не десертним: вважає за потрібне популяризувати благородні сухі вина, згідно з європейською і, власне, світовою тенденцією. До слова, розе також серед трендів світового виноробства, проте Скрипка каже, що керувався не цим, а власним смаком. Та, без сумніву, чи не найважливіше, що це – саме український продукт, зроблений українськими руками зі плодів української землі.

Олег Скрипка розповідає: «Пісню “Країна мрій” я написав у 1988-му. 30 років пісні; 15 років тому був створений фестиваль. Зараз для мене “Країна мрій” — це супер ідея, це спосіб думати, це спосіб ставитися до себе, до України. Це є перспектива, це те, куди ми рухаємося. Кожен із нас має ідею, візію країни, де ми б хотіли жити. Ми це й реалізовуємо. Якось мій товариш-француз сказав дуже цікаву річ — це було ще тоді, коли в нас у колективі були французи; вони з нами виступали, приїздили й закохувалися в нашу країну — “Україна – особлива, вона має величезну енергію!” І сказав він це, на секундочку, у 90-х роках, коли в нас не те що доріг не було — нічого, мало не цукор по картках. А їм і тоді дуже подобалася Україна… Ми запитували: “От ми любимо Україну, бо тут живемо, вона наша; ми відчуваємо потенціал і віримо, що рано чи пізно країна відкриється. А от чому ви, іноземці, так любите нашу землю?” Він відповів: “Бо ми відчуваємо, що у вас є висока динаміка, є бажання робити прекрасні речі. Так, у нас в Європі дуже багато чого є хорошого, але нам бракує молодої енергії, яка є у вас”. Так, вони навіть дещо заздрять нашим прагненням, нашому стремлінню зробити щось прекрасне. І молоде вино (а добрі легкі білі й рожеві вина – саме молоді) – це прекрасна метафора, гарний образ віри в майбутнє та прагнення зробити Україну країною мрій».

Так, вино – це не тільки про вино. Олег Скрипка зізнається: «Ідея авторського вина, як і все, що я роблю в житті, для мене пов’язана з культурою. Зокрема, із культурою споживання якісних продуктів. Політика, низький економічний рівень, різні негаразди… Я вважаю, що присутність культури в усіх сферах життя допоможе це все вирівняти. Коли активно працюватимемо з культурою — життя ставатиме кращим. Я переконаний: в України дуже високий потенціал. Люди хочуть працювати, жити гідно — хочуть жити в прекрасній країні. Якщо відкрити своє серце – це все можливо. Якщо ж звузити тему до проблематики вживання алкогольних напоїв, то питання також у культурному споживанні. Якщо пити помірковано й винятково якісні напої – це принесе тільки користь. Приємно спостерігати в Києві бум моди на вино. Українським вином цікавляться й іноземці. І я хочу показати, що воно гідне цієї уваги!».

bottle

«Країна Мрій» Rosé Pinot Noir

Країна Мрій

317 Грн

КУПИТИ
news-img

 

Скрипка сам визначав ділянки виноградних плантацій на Малій горі, із врожаю яких народиться його мрія. Та й самі грона винограду для авторських вин пан Олег обирає власноруч: селективний збір лише найкращих і найбільш прогрітих сонцем ягід – одна з «родзинок» вина «Країна мрій».

«У чому ще “родзинка” мого вина? У тому, що воно виготовляється не з родзинок, а із найкращого закарпатського винограду», — усміхається винороб-новачок. «Умови для його вирощування тут пречудові: теруар, де збіглися кілька важливих чинників для того, щоби виноград був виняткової якості, а ще вправні винороби. В Україні є кілька виноградарських регіонів, але, нехай мене пробачать інші, Закарпаття – мій фаворит, тут мені смакує найкраще. Я їжджу світом і куштую вино різних країн, і кілька років тому відкрив для себе Швейцарію. Був у містечку неподалік Женевського озера, під назвою… ВВ, це поблизу Монтре, де відбувається джазовий фестиваль. І там ростуть виноградники, так само на схилах, — дуже гарні. Там роблять дивовижне вино. Виноградники Малої гори емоційно мені нагадали це місце… І я не помилився: тут справді добре. Місцеві вина стали для мене відкриттям серед українських вин. Варто також зазначити, що йдеться про українське вино, яке робиться із застосуванням найкращих технологій, котрі є у світі», — акцентує музикант і, так, уже винороб.

Авторська прикмета технології – й особлива раса французьких винних дріжджів, які застосовують для вина «Країна мрій». Любов до вина у пана Олега з’явилася саме у французькій провінції. «Ми грали концерт у невеличкому містечку поблизу Альп. Після виступу нас, утомлених, запросили на вечерю… до церкви. Ми побачили, що на столах нема нічого, окрім величезних голівок сиру, хлібин і фонтану вина. Здивувалися. Але це було так смачно — неймовірно! І саме тоді я зрозумів французів, які вважають вино радше їжею. Раніше я дивувався їхньому способу харчуватися та тому, як вони при ньому тримають форму: круасан із маслом і несмачною кавою на сніданок, багет із сиром на обід і картопля з м’ясом на пізню вечерю. Як їм вдається бути стрункими і здоровими при такій дієті? І збагнув, як: вони випивають щонайменше пляшку вина в день. Але тільки якісного! У вихідні – більше!», — сміється Скрипка.

«Після того, як був зруйнований ще радянський стереотип, що вино – то як десерт, минуло й несприйняття цього напою та з’явилася цікавість», — розповідає новоспечений винороб. Мандруючи, Скрипка відкривав винну культуру, і не лише у Франції, а й південніше. Зокрема, його вразили й угорські вина, які називає насиченими й дуже цікавими, із пікантним характером. Близькі ж до угорських теруарів виноградники Берегівщини (у курортному регіоні музикант полюбляє відпочивати з родиною), здивували сортовим складом і доглянутістю, як і виробнича база місцевого шато. Так мрія стала ідеєю, й уже в листопаді буде залита в пляшки. Зараз обидва вина Скрипки, виготовлені й закладені за допомогою технологів-виноробів закарпатської компанії, на базі якої й випустять «Країну мрій», уже виброджують. Наприкінці осені-початку зими перші пляшки «Країна мрій» відкоркують; вина представлять на виставках і фестивалях.

Під час прогулянки закарпатським виноградником співак прохопився, що перші презентації у Києві можуть відбутися не тільки з вином «Країна мрій», а й за участі інших виноробів-артистів – із числа всесвітньо відомих. В Україні ж Скрипка є першим зірковим винарем. Хто знає, чи не стане авторське вино від знаменитих українців новою модою?

 

news-img

«Насправді вино – в українській традиції, просто вона була дещо втрачена. Виноробство в нашій державі славне з Середньовіччя, має історію, й тим паче на Закарпатті. Але ж і козаки теж пили вино, мали цю культуру! Що ж то теми вживання алкоголю, то вважаю, що вино, навпаки, може й має побороти ці проблеми. Я переконаний, що в цій боротьбі слід змінити підходи. От уявіть, що у якомусь умовному селі хлопці, які, скажімо, ввечері п’ятниці скуштували розе з Піно Нуар, видирають штахетини з паркану й ідуть битися. Це неможливо! Вино – це про культуру! Доведено, що помірне вживання якісного сухого вина корисне для здоров’я. У світі його вважають не алкогольним напоєм, а продуктом харчування. І на мою думку, промоція доброго натурального вина – це і є внесок у боротьбу з проблемами, пов’язаними зі зловживанням алкоголем. І зараз саме час відкрити і собі, і світу українське вино. Я завжди ставив собі за мету відкривати нашу культуру. Мені було важливо, щоби люди повірили в українську пісню. І ми бачимо, що відбувається зараз — це модно, це тренд; зараз — розквіт нашої музики. Я дуже хотів, щоби повірили в українську кухню, і традиційну, і високу, авторську – й от, вона цікава, переживає бум. От тепер – якісне вино. Я – вірю в українське вино!» — говорить Скрипка.

Як часто буває з творчими та натхненними ініціативами, пану Олегу пощастило з часом втілення мрії. 2018-й рік закарпатські виноградарі й винороби називають одним із найкращих за десятиліття. На професійному «жаргоні» такі звуть «вінтажним роком»: вина з цього врожаю є винятково вдалі та мають перспективи стати колекційними.

Але в супермаркетах цей продукт не знайдете з іншої причини: серія за своєю задумкою лімітована, тільки по 5 тис. пляшок кожного з двох вин. Оскільки музикант-винороб вважає, що в цій справі дуже важлива презентація, розповідь про вино, створення особливого настрою, то і скуштувати напої можна буде скоріше за безпосередньої участі самого Олега Скрипки. «Вино, отримуючи контекст, отримує інший смак. Емоції, настрій важливі. Це я відчуваю з напоями від мого товариша П’єра Рішара, який має шато у Франції, ближче до кордону з Іспанією. Відчуття від куштування цілком особливі!» – каже артист. Він планує організовувати винні вечори, під час яких спілкуватиметься не тільки про музику й мистецтво, а і про українську кухню, й українські вина. Та й саме вино також вважає мистецтвом. І навіть планує наступного сезону влаштовувати концерти для свого винограду й вина під час дозрівання…

«Якщо пофантазувати, то до вина слід ставитися як до живої істоти. Власне, так воно і є — вино виготовляється з природної сировини й за участі мікроорганізмів. А все живе відчуває позитивні вібрації. Значить, йому можна заграти музику чи просто поспілкуватися з лозою і вже з самим вином, що бродить, та і вже з тим, що зберігається в пляшках у тебе вдома. Це точно буде відчутно в смаку, ця добра енергія. Вино повинне перебувати у красивому місці, та й на виробництві має бути охайно, та й приємні люди мають працювати. Це здається якоюсь метафізикою, але в світі люди, які роблять добре й унікальне вино – цікаві й позитивні особистості», — каже Олег Скрипка, куштуючи виноград просто з куща.

Мета виготовлення «Країни мрій» – не комерційна, а патріотична: показати, що українські, й зокрема закарпатські, вина не є гіршими за чилійські, португальські, австралійські, та навіть італійські і французькі… Прогулюючись виноградниками Малої Гори з келихом розе (нині не свого власного, а прототипу від партнерів — місцевого шато), Олег Скрипка це стверджує з усією відповідальністю. Ба більше, каже, що в букетах тутешніх вин є особливо приваблива нотка: вони зроблені не тільки з найкращого винограду провідними майстрами, але й з любов’ю. А ще, звісно, із мрією…

Джерело: Opinion