fbpx
news-img

Опубліковано: 05.01.2019

Келих класики. Святкове червоне: що знати й як обрати найкорисніше вино?

Червоне вино. Класичний напій, якому тисячі років. І воно досі –  у лідерах продажів у світі. Фаворит рекомендацій  сомельє і … лікарів. А ще це – просто красиво, й так пасує святковій порі.

 

Так, сухе червоне вино вважається найкориснішим. Органічні кислоти, вітаміни, мінерали, поліфеноли, амінокислоти, а ще – ресвератрол. Речовина, яка зі шкірки винограду переходить у вино – потужний антиоксидант, має антиканцерогенну дію, нею багаті насичені червоні вина.

У келиху якісного вина – користь. Так, світові вчені довели, що якісне натуральне вино, а надто червоне – єдиний у світі продукт з алкоголем, який має виражену користь та визнану позитивну дію на профілактику серцево-судинних проблем. А ще – допомагає перетравлювати їжу, це так актуально в святковий час. Помірна доза збадьорить, освіжить, усуне важкість у шлунку ліпше за пігулки, і – принесе задоволення. Це дуже важливо, адже життя повинне радувати.

Щоби так і сталося, вибирати вино слід відповідально. Найкраще довіритися перевіреному виробнику. В ідеалі – познайомитися із виноробнею та специфікою виробництва. Кажуть, Закарпаття – край білих сухих вин. Це зумовлює особливий теруар, специфіка місцевості, клімату і ґрунтів. Разом з тим, винороби і сомельє стверджують: на наших виноградниках вдається виростити хороший врожай й відтак виготовити якісне червоне вино. Просто треба більше знань, роботи та особливих прийомів: висадження на найвищих, найтепліших пагорбах, обмеження врожайності…

«Так, це вдається, зокрема, завдяки новим технологіям, виведенню, як ми кажемо, клонів Мерло, КабернеПіно Нуар – серед наших основних червоних. Останні два роки особливо ретельно звертаємо увагу на червоні, застосовуємо нові методи обрізки, пробуємо різне навантаження лози, витримку в дубі, тощо. Задоволені результатами, чекаємо ще кращих», – розповідає сомельє, директор з продажів компанії Шато Чизай Олександр Мересій.

bottle

Піно Нуар

Limited Edition

92 Грн

Купити вино
news-img

 

Одна з технологій, якою досягають ще кращої якості червоного закарпатського вина – обмеження врожайності.

«Виноград – цікава рослина, яка може дати великий врожай: 5 кілограмів ягід з одного куща, і більше. При обмеженні врожаю (коли на певному етапі обрізаються пагони і молоді грона) – лише 2 кілограми. Користь, яку лоза набрала із землі, можуть розподілитися відповідно у 5 кілограмів врожаю, або – в 2. Насиченість сировини ароматами, смаками, мінералами, іншими речовинами буде відповідна, це відобразиться, звісно, у вині. Світова практика навантаження лози – від 2,5 кілограма, але є знані виноробні, які обмежують до 1 кг»,  – каже Олександр.

Щоби отримати якісні враження від вина, ліпше обирати сухе. Також – моносортове, це виготовлені з одного сорту винограду, де назва вина йому відповідає.

Чому сухе? Недарма це світова тенденція: саме в такому вині ви найбільше можете оцінити якість. Важливо орієнтуватися на сорт, з якого виготовили вино. Кожен має специфіку.

Любите потужні, насичені червоні, вина – Каберне. До вподоби червоні, але легші, лагідніші, з фруктовою ноткою – Мерло. Загалом їх сотні, спершу слід орієнтуватися на класику, затим обирати цікаве, те, що смакує саме вам.

А витримане у баріках вино – це чудова, але вже наступна історія.

news-img

Щодо вина важливі деталі. З основного, що треба знати про келихи: для білого з меншою чашею і вужчим отвором, для червоного – чаша ширша.

«Чому так: білі вина, як правило, ароматичні, і в такому келиху аромат концентрується. А червоне потребує простору, аби розкритися від контакту з повітрям. Саме через це раджу відкорковувати червоні вина завчасно, дати «подихати». Професіонали ще використовують декантер, спеціальний посуд для вина, подібний на графин. Декантуємо старі вина, щоби зняти з натурального осаду, а молоді – аби контакт з повітрям пом’якшив таніни, в’яжучі речовини. Велике значення має температура. Подавайте червоне за 16-18 градусів за Цельсієм (рожеве – 8-10, біле – 11-12). Важливо не перегріти вино!», – рекомендує сомельє.

Головне ж – вживати якісні вина, в тому числі закарпатські, у радість, для користі, в добрій компанії, у задоволення. Саме такого бажає вам Шато Чизай у свята і в будні!

Працюємо, аби прикрасити ваше життя найкращим вином! Вміємо і любимо!

Подібні новини

news-archive Музичний фільм «Ой на горі винобрання»: перлини культури з натхненням закарпатського вина

Уявити Закарпаття без вина? Напевно, неможливо. І програму з найулюбленіших пісень і танців краю зафіксували у музичному фільмі під назвою «Ой на горі винобрання» від «Akurat Закарпаття» за участю Закарпатського народного хору. Його презентували на святі відкриття Музею винороба Чиза.

Детальніше
news-archive Винороб Чиз Запрошує! Перший Музей виноградарства і виноробства Закарпаття відкрили у Берегові

Він жив у XIII столітті і ожив у XXI. Винороб Чиз – реальна історична фігура, перший власник виноградників і виробник вина в урочищі поблизу Берегова, що нині носить ім’я на його честь.

Детальніше
news-archive Надія Семенець: «Зроблено з любов’ю – це про Шато Чизай!»

Відчути не тільки аромат і смак вина, але і його магію можна там, де вино створене. Так кажуть ті, хто знається. У місці свого народження вино показує особливість теруару, сорту, працю винороба, а ще й любов, вкладену у кожну краплю. Тому такий популярний винний туризм, який у світі є трендом. Ти їдеш по відпочинок, по […]

Детальніше
news-archive Забіг на виноградниках 150 років по тому. На Закарпатті відбувся перший Chizay Wine Run

Бігти посеред ароматів Черсегі, Мерло, Каберне і Піно Нуару… Близько двох кілометрів подолали учасники Chizay Wine Run – Винного Забігу в урочищі Чизай, що поблизу Берегова.

Детальніше